27 Ekim 2021 Çarşamba

SAMSUN'DA TUTUKLANAN DAİRE BAŞKANINI SAVCILIĞA KİMİN ŞİKAYET ETTİĞİ BELGEYLE ORTAYA ÇIKTI

Samsun'da tutuklanan daire başkanını savcılığa kimin şikayet ettiği belgeyle ortaya çıktı

Samsun'da rüşvet aldığı iddiası ile tutuklanan daire başkanını savcılığa kimin şikayet ettiği belgeyle ortaya çıktı.

19 Eylül 2021 Pazar 21:19 GÜNCEL

Samsun'da rüşvet aldığı iddiası ile 4 yıldan 12 yıla kadar hapis cezası ile yargılanacak olan Mali Hizmetler Daire Başkanı Bahattin K.'yı savcılığa şikayet ederek olayların ortaya çıkmasını sağlayan isim resmi olarak netleşti.


Samsun Büyükşehir Belediyesinde Mali Hizmetler Daire Başkanı Bahattin K. müteahhit Yaşar T.'den 30 bin lira rüşvet alırken polisler tarafından yakalanmış, ardından ise tutuklanmıştı. Bu tutuklama sonrası Bahattin K.'yı kimin şikayet ettiği merak konusu olurken, şikayetin Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir tarafından yapıldığı gündeme gelmiş ancak bu konuda da tartışmalar yaşanmıştı.

Müteahhit Yaşar T.'den rüşvet alırken yakalanan Mali Hizmetler Daire Başkanı Bahattin K. için gözaltı ve tutuklama öncesi Samsun Cumhuriyet Savcılığına 28.09.2020 tarihinde 'Araştırma Talebi' başlıklı bir yazı yazıldı. Bahattin K. 22 Aralık 2020 tarihinde tutuklanırken, 88 Eylül 2020 tarihinde Büyükşehir Belediyesinden savcılığa 'Acele' kodu ile gönderilen evrakta belediye başkanı Mustafa Demir'in imzası bulunurken şikayeti içeren yazıda ise şu ifadeler  yer aldı."Samsun Büyükşehir Belediyesi Mali Hizmetler Dairesi Başkanı Bahattin K. ile ilgili kamu çalışma etiğine uymayan, kurumumuzun imajını zedeleyen, en hassas olduğumuz konuda kurumumuzu zan altında bırakan iddialar değişik şekilde tarafımıza intikal etmiştir. Söz konusu iddialar; Belediyemizden alacağı olan esnaf ve diğer alacaklıların, hak edişlerini alabilmek için Mali Hizmetler Dairesi Başkanı Bahattin K. ile zaman zaman parasal diyaloglara girdikleri, ödeme almak için belli oranda para vermek durumunda kaldıkları şeklindedir. Bu paranın Başkanlık makamınca belirlenmiş olan oransal ödemenin arttırılması için verildiği gibi bazen de ara ödemeler almak için verildiği iddia edilmektedir. Bu iddiaları delillendirme imkanımız olmadığından 5271 sayılı Ceza Mahkemesi Kanununun 160 ve devam maddeleri gereğince suç duyurusunda bulunma ihtiyacı hasıl olmuştur. Gereğini arz ederim" 
Kaynak:SamsunKentHaber.com.tr

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Güçlü Elektrik'in sahibi Ufuk Demirel hayatını kaybetti

Samsun'da Güçlü Elektrik'in sahibi Ufuk Demirel hayatını kaybetti