14 Haziran 2021 Pazartesi

SAMSUN'DA TUTUKLU DAİRE BAŞKANININ GİZLİ KASASINDAN ADETA SERVET FIŞKIRDI

Samsun'da tutuklu daire başkanının gizli kasasından adeta servet fışkırdı

Samsun'da rüşvet almak iddiası ile tutuklanan daire başkanının makam odasında bulunan gizli kasadan adeta servet fışkırdı.

19 Ocak 2021 Salı 11:42 GÜNCEL

Samsun'da tutuklanan daire başkanının, müteahhitten maddi sorunları olduğu gerekçesi ile 30 bin lira para alırken, tutuklu daire başkanının gizli kasasından çıkan servet ise şoke etti.


Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir'in savcılığa yaptığı suç duyurusu ile teknik takip sonrası önce gözaltına alınan ardından da tutuklanan daire başkanı Bahattin K.'nın makam odasında bulunan gizli kasadan 135 bin Euro, 36 bin TL, 5 külçe altın, 1059 çeyrek altın, 75 tam altın, 50 yarım altın, 40 gayrimenkul tapusu, banka hesap cüzdanları çıktığı gündeme geldi.

Belediye ile iş yapan müteahhit Y.T'ye maddi sorunlarını anlattığını verdiği ifadesinde söylediği gündeme gelen Daire Başkanı Bahattin K.'nın gizli kasasında ele geçirilen servet dudak uçuklattı. Daire başkanına 30 bin lira parayı teslim ederken yakalanan ve daire başkanı ile birlikte tutuklanan müteahhit ise önceki günlerde tahliye oldu. Müteahhittin tahliye sonrası yeniden ifade verdiği ifadesinde ise, daire başkanının belediyeden olan alacağı ödemeyi yaptırma karşılığında kendisinden 30 bin lira istediğini, alacağını uzun bir süredir alamadığı ve zor durumda kaldığı için daire başkanına 30 bin lirayı vermek zorunda kaldığını söylediği ileri sürülmüştü.

Tutuklu bulunan daire başkanı Bahattin K'nın belediyede bulunan makam odasındaki kasadan çıkan  135 bin Euro, 36 bin TL, 5 külçe altın, 1059 çeyrek altın, 75 tam altın, 50 yarım altın, 40 gayrimenkul tapusu, banka hesap cüzdanlarına mahkeme kararı ile el konulduğu öğrenildi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Kazım İleri

19 Ocak 2021 Salı 23:19

AKLIMIZLA LİMSE DALGA GEÇMESİNBU KADAR PARA BU KADAR ALTIN İŞBİRLİKÇİ OLMADAN OLAMAZ BELEDİYE İÇİNDEKİ İŞBİRLİKÇİ ORTAK VE DİĞER ÜST DÜZEY DESTEKÇİLERİNİN DE ORTAYA ÇIKARTILMASI GEREKİR. BUNUDA BAŞKANDAN BEKLİYORUZ

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Yılport Samsunspor, Mathias Coureur ve Jugurtha Hamroun ile anlaştı

Yılport Samsunspor, Mathias Coureur ve Jugurtha Hamroun ile anlaştı