16 Temmuz 2019 Salı

SAMSUN'DA TÜYAP 2'İNCİ GIDA FUARI KAPILARINI ZİYARETÇİLERİNE AÇTI

Samsun'da TÜYAP 2'inci Gıda Fuarı kapılarını ziyaretçilerine açtı

Samsun'da TÜYAP tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen 2 'inci Gıda, İçecek Ürünleri Gıda İşleme Teknolojileri, Paketleme ve Lojistik Fuarı kapılarını ziyaretçilerine açtı.

23 Kasım 2017 Perşembe 16:45 GÜNCEL

TÜYAP Samsun Fuar ve Kongre Merkezinde, 2 'inci Gıda, İçecek Ürünleri Gıda İşleme Teknolojileri, Paketleme ve Lojistik Fuarı düzenlenen törenle açıldı.


Samsun'un Tekkeköy ilçesinde bulunan TÜYAP Samsun Fuar ve Kongre Merkezinde düzenlenen açılış törenine  Samsun Valisi Osman Kaymak, Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, İlkadım Belediyesi Başkanı Erdoğan Tok, AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel, Samsun Esnaf Odaları Birliği Başkanı Eyüp Güler ve çok sayıda davetli katıldı.

Samsun'da düzenlenen törenle kapılarını ziyaretçilerine açan 2'inci Gıda, İçecek Ürünleri Gıda İşleme Teknolojileri, Paketleme ve Lojistik Fuarında, TÜYAP Anadolu Fuarları Genel Müdürü Cihat Alagöz, protokol üyelerine standları gezdirerek fuara katılan firma sayısı hakkında bilgiler verdi. 

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Samsun Valiliği, Büyükşehir Belediyesi, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası, Samsun Ticaret Borsası, Türkiye Gıda İşverenleri Sendikası ile Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığının desteğiyle TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen fuara, 80 firma ve 5 farklı ülkeden 159 iş adamı katılıyor.Samsun Valisi Osman Kaymak, fuarın açılışında yaptığı konuşmada, bu tür organizasyonların Samsun'u bölgesinde ekonomik ve ticari faaliyetler bakımından bir merkez haline getirdiğini belirtti. TÜYAP Anadolu Fuarları Genel Müdürü Cihat Alagöz de fuarın, gıda ihtisas fuarcılığı bakımından Anadolu'da önemli bir etkinlik haline geldiğini ifade etti. Alagöz, "Geçen yıl toplam 115 yabancı ziyaretçiye ev sahipliği yapmıştık. Bu sene 5 farklı ülkeden 159 iş adamını fuar kapsımında ağırlıyoruz. Yabancı ziyaretçi sayımızda yüzde 38 artış gerçekleşti." dedi.Geçen yıl 72 firmanın katıldığı fuarda bu yıl 80 firmanın yer aldığını söyleyen Alagöz, fuarda birbirinden güzel iş bağlantıları kurulacağını, birçok şölene ev sahipliği yapacak etkinlikte, Karadeniz yemekleri ve Karadeniz kültürünün tanıtımının da yapılacağını dile getirdi.

Konuşmaların ardından protokol üyeleri ve davetliler standları gezdi, yöresel lezzetlerin tadına baktı.

Açılışa, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, Samsun Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Eyüp Güler, Karadeniz Aşçılar ve Turizm Derneği Yönetim Kurulu Başkanı İhsan Çürükoğlu, Karadeniz Turizm İşletmeciler Derneği Başkanı Murat Toktaş, TÜYAP Anadolu Fuarları Samsun Bölge Müdürü Server Seçer ve sektör temsilcileri katıldı. Samsun 2'inci Gıda Fuarı, 26 Kasım 2017 tarihine kadar açık kalacak.


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Çakmak Barajından arıtma tesisine akan sudan elektrik üretimine başlandı

Samsun'da Çakmak Barajından arıtma tesisine akan sudan elektrik üretimine başlandı