22 Ocak 2019 Salı

SAMSUN'DA TÜYAP 3'ÜNCÜ MOBİLYA DEKORASYON FUARINI 38 BİN KİŞİ ZİYARET ETTİ

Samsun'da TÜYAP 3'üncü Mobilya Dekorasyon Fuarını 38 bin kişi ziyaret etti

Samsun'da bu yıl 3'üncüsü düzenlenen TÜYAP Mobilya Dekorasyon Fuarı sona ererken, 6 gün süren fuarı toplam 38 bin 982 kişinin ziyaret ettiği açıklandı.

12 Mart 2018 Pazartesi 12:59 GÜNCEL

Samsun'da TÜYAP Fuarcılık tarafından düzenlenen ve 6 gün süren 3'üncü Mobilya Dekorasyon Fuarı sona erdi. TÜYAP Fuarcılık tarafından yapılan açıklamada, fuarı 38 bin 982 kişinin ziyaret ettiği bildirildi.


Samsun'da TÜYAP Fuarcılık Yapım A.Ş tarafından 6-11 Mart 2018 tarihleri arasında yapılan 3'üncü Mobilya Dekorasyon Fuarına 6 gün içerisinde yapılan ziyaretçi sayısı açıklandı. Samsun'un Tekkeköy ilçesinde bulunan TÜYAP Samsun Fuar ve Kongre Merkezinde gerçekleştirilen 3'üncü Mobilya Dekorasyon Fuarının büyük ilgi gördüğü açıklandı.

Samsun Mobilya Dekorasyon 3. Mobilya, İç Mimari, Halı, Aydınlatma, Dekorasyon ve Aksesuarları Fuarı ile ilgili bilgi veren Tüyap Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. 6 gün süren fuarı 38 bin 982 kişinin ziyaret ettiğini açıkladı. Tüyap Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından sona eren Samsun Mobilya Dekorasyon 3. Mobilya, İç Mimari, Halı, Aydınlatma, Dekorasyon ve Aksesuarları Fuarı ile ilgile yapılan açıklamada şu bilgiler verildi."Tüyap Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından, T.C. Samsun Valiliği, Samsun Büyükşehir Belediyesi, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası, Samsun Ticaret Borsası, Samsun Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, Ondokuz Mayıs Üniversitesi, Samsun Marangozlar ve Döşemeciler Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, Samsun Mobilyacı İş Adamları Derneği ve KOSGEB’in destekleri ve işbirlikleri ile hazırlanan SAMSUN MOBİLYA DEKORASYON 3. Mobilya, İç Mimari, Halı, Aydınlatma, Dekorasyon ve Aksesuarları Fuarı, 6 - 11 Mart 2018 tarihlerinde TÜYAP Samsun Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilmiştir.  Fuara katılan üretici firmaların, ürün ve tasarımlarını sergilemek için özenle hazırladıkları stantların kalitesi, bir önceki fuarında üzerine çıkarak, sergilenen ürünlerin kalitesini daha çarpıcı bir biçimde sergiledi.

Özel Tasarım Ürünler Sergilendi

“Samsun ve Karadeniz” markasının ön plana çıkarıldığı Samsun 3. Mobilya Dekorasyon Fuarı’nda, Samsun’un mobilya üretim merkezlerinden birisi haline gelerek, Türkiye genelinde ilk üç sırada yer alması adına önemli bir adım daha  atıldı. Fuara katılan firmalar, üretim, tasarım konusunda ne kadar yüksek kalitede ürünler ürettiklerini tüm ziyaretçilere bir kez daha gösterdi. Yüksek kalitedeki ürünler ile Samsun Mobilyası yakın zamanda yurt içi ve yurt dışı ticarette Türkiye’nin en önemli Mobilya üreticisi ve ihracatçısı olacağını bir kez daha kanıtladı.

Mobilya ve Dekorasyon 'Tasarım Yarışması' Ödülleri Sahiplerini Buldu

TÜYAP Samsun 3. Mobilya Dekorasyon Fuarı kapsamında Samsun Mobilyacı İş Adamları Derneği (MOBİD) ve Ondokuz Mayıs Üniversitesi işbirliğinde gerçekleştirilen  Mobilya ve Dekorasyon Ürünleri ''Tasarım Yarışması'' düzenlendi. Ondokuz Mayıs  Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Öğretim Görevlisi İsmail İŞERİ, Mimarlık Fakültesi Öğretim Görevlileri Saya KAYNAMA ve Özlem BERK, Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi Öğretim Görevlisi Sema ARIMAN' ın yanı sıra Mimarlık Fakültesi İç Mimarlık Bölüm Başkanı Hakan SAĞLAM' ın jüri üyeliğini yaptığı yarışmada  “Yemek Odası, Yatak Odası, Koltuk Takımı, Genç Odası, Masa Sandalye, Ofis Oturma Grupları, Ofis Mobilyaları, Baza Başlık, Stant, TV Ünitesi, Sehpa ve Aydınlatma” kategorilerinde en iyi tasarımlar belirlendi. 7 Mart Çarşamba günü gerçekleştirilen ödül töreni, Samsun Valisi Sayın Osman Kaymak, Vezirköprü Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Abdulkadir FİŞEKÇİ, Samsun Marangozlar ve Döşemeciler Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Sayın Cengiz GÜRTAN ve Samsun Mobilyacı İşadamları Derneği (MOBİD) Başkanı Sayın Erkan MALKOÇ 'un katılımları ile en iyi tasarımların üreticisi olan 12 firmaya Samsun Valisi Osman Kaymak tarafından plaketleri verildi.Yurtiçi ve Yurtdışından Profesyonel Ziyaretçiler Ağırlandı

Profesyonel ziyaretçilerin ağırlandığı fuarda; yurt içinden gelen ziyaretçilerin bayilik ve ürün tedariği konularında ikili iş görüşmeleri ve ticari bağlantılar yapmalarının yanı sıra, Azerbaycan ve Gürcistan’ dan gelen iş adamı heyetleri, yurt dışında yer alan üretim tesisleri, perakende mağazaları ve mağaza zincirlerinde Samsun ve Karadeniz Mobilyasını satmak, Samsun’dan ve Karadeniz’den ürün tedariği (ithalat) yapmak için önemli iş görüşmeleri ve ön protokoller gerçekleştirdiler.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsunda gazeteci Okan Baş'tan ilginç iddia! Çarşaf giyen belediye başkanı kim

Samsunda gazeteci Okan Baş'tan ilginç iddia! Çarşaf giyen belediye başkanı kim