21 Eylül 2020 Pazartesi

SAMSUN'DA TÜYAP KARADENİZ 5. KİTAP FUARINA İKİ GÜNDE 45 BİN ZİYARETÇİ GELDİ

Samsun'da TÜYAP Karadeniz 5. Kitap Fuarına iki günde 45 bin ziyaretçi geldi

Samsun'da TÜYAP tarafından düzenlenen Karadeniz 5. Kitap Fuarını iki günde 45 bin kişinin ziyaret ettiği, 600 yazarın katılacağı kitap fuarına ise 9 gün içinde 250 bin ziyaretçi beklendiği açıklandı.

18 Şubat 2019 Pazartesi 18:43 GÜNCEL

Samsun'un Tekkeköy ilçesinde bulunan TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezinde düzenlenen Karadeniz 5. Kitap Fuarı'nı iki günde 45 bin kişinin ziyaret ettiği açıklandı.


TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım AŞ Proje Grup Başkanı Sunay Girgin, yaptığı açıklamada, ilk kez bu yıl, Samsun'da düzenlenen kitap fuarının 9 güne uzatıldığını ifade etti.

İki hafta sonunu kapsayan fuarın 9 güne çıkarılmasının hem yayıncıları hem de okurları mutlu ettiğini söyleyen Girgin, "Geçen sene 184 bin ziyaretçiyi ağırladıktan sonra bu yıl 9 gün olması kaçınılmazdı. İlk hafta sonu itibarıyla 45 bin okurumuzu burada ağırladık. Bugün ise ağırlıklı olarak okul öğrencilerinin ziyareti var." dedi.

250 bin ziyaretçi hedefleniyor
TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım AŞ Proje Grup Başkanı Sunay Girgin, özellikle okumayı seven çocuklar için kitap fuarlarının önemine işaret etti.

Fuarların kitap çeşitliliği ve yazarlarla buluşma yönüyle cazip hale geldiğini ifade eden Girgin, şöyle konuştu:

"Hafta içi ağırlıkla öğrencilerimizi ağırlıyoruz. Geçen sene 48 bin olan öğrenci sayımız sanıyorum bu yıl daha da artacak. Geçen yıl 184 bin okurumuzu ağırlamıştık. Bu sene bu sayının 250 bine yaklaşacağını düşünüyoruz. Şu an bizim düşündüğümüz doğrultuda gidiyor ziyaretçi sayımız. Bu sene yaklaşık 600 yazar etkinliklerde ve imza günlerinde kitapseverlerle bir araya gelecek. Hafta sonu çok yoğun etkinliklerimiz oldu. Özellikle İlber Ortaylı'nın imza etkinliği çok yoğundu."

Panel, söyleşi, atölye çalışması ve çocuk etkinliklerinden oluşan 70 kültür etkinliğinin de düzenleneceği ve tüm programların ücretsiz olduğu Karadeniz Kitap Fuarı 24 Şubat'a kadar açık kalacak.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Cumhur İttifakı Atakum adayı Zihni Şahin Atakum için sosyal projelerini açıkladı

Cumhur İttifakı Atakum adayı Zihni Şahin Atakum için sosyal projelerini açıkladı