25 Eylül 2021 Cumartesi

SAMSUN'DA TYP İLE YAPILACAK PERSONEL ALIMINDA AK PARTİ'YE KONTENJAN VERİLDİ İDDİASI

Samsun'da TYP ile yapılacak personel alımında AK Parti'ye kontenjan verildi iddiası

Samsun'da Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesine TYP ile alınacak 1382 kişiden 1112'sinin kura ile 270'inin ise kurasız işe alınacak olması AK Parti liste verdi iddialarının ortaya atılmasına neden oldu.

25 Eylül 2019 Çarşamba 18:21 GÜNCEL

Samsun'da TYP uygulaması ile İŞKUR üzerinden Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesine işe alınacak temizlik ve güvenlik elamanı alımı ile ilgili AK Parti'ye yüzde 20 kontenjan hakkı verildiği iddia edildi.


Samsun İşKur üzerinden iş başvurusu için kuyruklara giren vatandaşlar, Milli Eğitim Müdürlüğünün yapacağı temizlik ve güvenlik elamanı alımı için sabırsızlıkla beklerken, alım yapılacak 270 kişi için AK Parti'ye kontenjan verildiği ve kontenjan kapsamında bulunan 270 kişinin kuraya sokulmayacakları iddia edildi.

LİSTE YÖNTEMİ İLE ALIM YAPILACAĞI DUYURULMUŞTU
Öte yandan iş için yapılacak alımlarla ilgili daha önceden yapılan duyurularda liste yönteminin de olacağı belirtilmişti.

HABER SİTELERİ O İDDİAYI GÜNDEME GETİRDİ
Samsun Haber sitesi iddiayı gündeme getirirken Samsun Milli Eğitim Müdürlüğü için TYP üzerinden yapılacak 1382 personelden 1112'sinin kuraya girecekleri, 270 kişinin ise şart aranmaksızın ve kuraya girmeden iş başı yapacakları iddiası Samsun'da günün konusu oldu. İddiayı Samsun'da bazı haber siteleri de haberleştirirken, Samsun Haber internet gazetesinde konuyla ilgili şu ifadeler yer aldı.

Türkiye'nin dört bir yanında olduğu gibi Samsun'da da TYP başvuruları yapıldı, kuralar çekildi. 1382 personel alımı yapılacak olan TYP kura çekiminde 1112 kura ile görev başına gelecek 270 kişi ise kuraya katılmadan iş başı yapıcak.  

Samsun İş-Kur tarafından noter huzurunda kura çekimiyle Milli Eğitime alınacak temizlik ve güvenlikçiler için AK Parti'ye yüzde 20 çekilişsiz kurasız kontenjan ayrıldığı ortaya çıktı.

Kontenjanlarda 270 kişinin yerinin hazırlanmasına tepki gösteren vatandaşlar, "Bunca insan işe girebilme için çırpınıyor, bu haksızlığın vebalini nasıl ödeyecekler? Yazıklar olsun" dediler. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da en verimli ovalara santraller kurulurken Tarım Fuarı yapmak!

Samsun'da en verimli ovalara santraller kurulurken Tarım Fuarı yapmak!