04 Aralık 2021 Cumartesi

SAMSUN'DA ULAŞIM ÜCRETLERİNE YAPILACAK ARTIŞ İÇİN MECLİS ÜYESİ HABERİMİZ YOK DEDİ

Samsun'da ulaşım ücretlerine yapılacak artış için meclis üyesi haberimiz yok dedi

Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclisinde İYi Partili üye Alper Aldemir "Ulaşıma zam yapılacakmış bize böyle bir bilgi gelmedi" diye sordu Samsun Büyükşehir Başkanı Mustafa Demir, "Evet böyle bir şey var. Artışı minimumda tutmaya gayret ediyoruz" yanıtın verdi.

15 Ekim 2019 Salı 22:13 GÜNCEL

Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclis toplantısında İYi Partili Alper Aydemir, ulaşım ücretlerine zam yapılacağının gündeme geldiğini bu bilgiden haberleri olmadığını söyledi.


Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclis toplantısında, tramvay, halk otobüsleri ve dolmuş hatları ücretlerine zam geleceğinin gündeme geldiğini söyleyen İYi Partili Alper Aydemir, "Böyle bir bilgi bize gelmedi" dedi.

Samsun'da bir süre önce SAMULAŞ A:Ş'ye bağlı tramvay, halk otobüsleri ile şehir içi dolmuş hatlarının yolcu ücretlerine zam yapılacağı gündeme gelmişti. Biyokütle Enerji Santralinin imar planı değişikliğinin görüşüldüğü meclis toplantısında SAMULAŞ A.Ş'ye sağlanan 50 milyon TL'ye ilave 20 milyon TL daha bütçe verilmesi de görüşüldü. SAMULAŞ A.Ş'ye 20 milyon TL verilmesi ile ilgili MHP'li Meclis üyesi Cemalettin Kola, bütçenin 25 milyon TL'ye çıkartılmasını teklif etti. AK Parti Grup Başkanvekili Hasan Uzunlar ise Kola'nın teklifine olumlu baktıklarını söyledi.

Bu sırada meclis toplantısında söz alan İYi Parti Meclis üyesi Alper Aydemir, SAMULAŞ A.Ş'ye bağlı tramvay, halk otobüsleri ile şehir içi dolmuş hatlarının ücretlerine zam geleceğine dair haberlerin gündeme geldiğini belirterek, "Bu bilgi bize gelmedi. Zam yapılacağı doğru mu" diye sordu.

Meclise başkanlık yapan Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir ise bu soruya "Evet böyle bir şey var. Artışı minimumda tutmaya gayret ediyoruz" yanıtını verdi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

cevdet

16 Ekim 2019 Çarşamba 08:50

Başkan icraat yapma devamlı zam yap ki ak partiyi samsunda bitir

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci personel toplantısında önemli açıklamalar yaptı

Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci personel toplantısında önemli açıklamalar yaptı