20 Nisan 2019 Cumartesi

SAMSUN'DA ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİ GAZİLER VE ŞEHİT AİLELERİ İLE BİRLİKTE ŞEHİTLER İÇİN DUA ETTİ

Samsun'da üniversite öğrencileri gaziler ve şehit aileleri ile birlikte şehitler için dua etti

Samsun'da 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 103'üncü yıl dönümü etkinlikleri kapsamında Atakum Kız Öğrenci Yurdu öğrencileri gaziler ve şehit aileleri ile birlikte Asri Mezarlıktaki şehitliğe giderek dualar etti.

17 Mart 2018 Cumartesi 17:23 GÜNCEL

Samsun'da Kredi ve Yurtlar Kurumuna bağlı Atakum Kız Öğrenci Yurdu öğrencileri 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 103'üncü yıl dönümü nedeni ile gaziler ve şehit aileleri ile birlikte Asri Mezarlıkta bulunan şehit mezarlarına ziyaret ederek dualar etti.


Samsun'da Kredi ve Yurtlar Kurumuna bağlı Atakum Kız Öğrenci Yurdu'nda kalan öğrenciler, yurt binasında kentteki gazi ve şehit yakınlarıyla bir araya gelerek yemek yedi. Öğrenciler ile şehit yakınları ve gaziler, daha sonra Samsun Asri Mezarlık'taki Garnizon Şehitliği'nde dua etti.

Samsun KYK İl Müdürü İsmail Kasapoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin yıl dönümü dolayısıyla böyle bir etkinlik gerçekleştirdiklerini söyledi.

Türkiye üzerinde kirli oyun oynamak isteyenlerin Çanakkale Zaferi ve Kurtuluş Savaşı'nda verilen mücadeleye bakmalarının yeterli olacağına işaret eden Kasapoğlu, "Biz bağımsızlığın ne olduğunu ecdadımızın kanlarıyla yazılan şanlı tarihimizden öğrendik. Türk milletinin tarihine altın harflerle yazılan Çanakkale Zaferi'nin 103. yıl dönümünü kutlamanın sevincini ve kutsal vatanımız için canlarını feda eden şehitlerimizin gününü idrak etmenin onurunu yaşıyoruz." dedi.Şehit kanlarıyla sulanan kutsal vatan topraklarının korunması ve bayrağın dalgalanması için birlik, beraberlik ve bütünlük içinde verilen mücadelenin idrak edilmesi gerektiğine dikkati çeken Kasapoğlu, "Gelecek nesillere bu bilinci aktarmak ve kutsal toprakları bizden sonraki nesillere daha güvenli şekilde devretmek, hedefimizdir. Bu kapsamda öğrencilerimiz ile gazilerimiz ve şehit yakınlarımızla şehitliğe gelerek dua ettik." diye konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin'den 18 Mart Çanakkale Zaferi açıklaması

Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin'den 18 Mart Çanakkale Zaferi açıklaması