31 Temmuz 2021 Cumartesi

SAMSUN'DA ÜRETİCİLER KÖYTÜR'ÜN KESKİNOĞLU FİRMASI GİBİ KURTARILMASINI İSTEDİ

Samsun'da üreticiler KÖYTÜR'ün Keskinoğlu firması gibi kurtarılmasını istedi

Samsun'da KÖYTÜR'ün iflas kararının mahkeme tarafından verilmesi sonrası mağdur olan ve bir araya gelen üreticiler, KÖYTÜR'ün Keskinoğlu firması gibi devlet tarafından kurtarılmasını istedi.

04 Ekim 2020 Pazar 16:25 GÜNCEL

Samsun'da bir araya gelen KÖYTÜR üreticileri, yaşadıkları mağduriyeti anlattı devlettin destek istedi.


Mahkemenin KÖYTÜR ile ilgili verdiği iflas kararı sonrası zor durumda kalan üreticiler toplantı yaparak mağduriyetlerinin giderilmesini istedi.

KÖYTÜR'ün iflas kararının verilmesi ile Samsun, Amasya ve Ordu'da bulunan üreticilerin perişan olduğunu belirtildiği toplantıda, üreticiler devletten Keskinoğlu firması gibi Köytür'ü de kurtarmasını talep etti. Üreticilere 10 milyon lira civarında borcu bulunan KÖYTÜR firmasının hisselerinin de Ziraat Bankasına alınmasını isteyen üreticiler, bu konuda siyasilerin kendilerine destek vermesi gerektiğini söyledi.

KÖYTÜR'ün iflas kararının verilmesi ile birlikte ailelerle birlikte 5 bin kişinin işsiz ve aşsız kaldığını vurgulayan üreticiler, mağduriyetlerinin giderilmesi için iflas kararı verilen Köytür'e devlet desteği sağlanması gerektiğini dile getirdi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 4 Yorum

Köytür çalışanı

07 Ekim 2020 Çarşamba 18:30

Öncelikle bir bir konuya değinmek istiyorum bu şirket 5 yıl önce Kayyum atandı Kayyum bu şirketi ne kadar doğru dürüst yönetti 10 milyon borçtan bahsediliyor devlet buraya getirince elini zaten uzattı iflas erteleme verdi ama firma yetkilileri ne hikmetse 5 yıl içerisinde fabrikaya 5 kere gelmedi burada işçi mağdur oldu maaşları düzgün ödenmedi asgari ücret 3'e 4'e bölündü işçi mağdur kaldı bu Kayyum arkadaş neden müdahale etmedi hani öncelik işçi hakları ydı

cevdet

05 Ekim 2020 Pazartesi 16:57

samsun un en zengin iş insanları alsınlar bu firmayı

Ertuğrul

05 Ekim 2020 Pazartesi 14:21

Keskinoğlu AKP li vekilin olduğu için yedım edildiKöyrüte devredilmesi için baskı yapıldı kesin ve net haber devredilmeyince bitirdiler akpli vekil dev aldığında bu sorun bitecek köytür mağdur

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Yılport Samsunspor Akhisporspor'u İlyas Kubilay'ın tek golü ile 1-0 yendi

Yılport Samsunspor Akhisporspor'u İlyas Kubilay'ın tek golü ile 1-0 yendi