20 Haziran 2019 Perşembe

SAMSUN'DA ÜŞÜYEN ÇOCUK KALMASIN KAMPANYASI 450 ÖĞRENCİNİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜ

Samsun'da Üşüyen Çocuk Kalmasın kampanyası 450 öğrencinin yüzünü güldürdü

Samsun Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı gönüllüleri tarafından başlatılan Üşüyen Çocuk Kalmasın kampanyası kapsamında Vezirköprü ilçesine bağlı Tahtaköprü köyünde ilk ve ortaokulda okuyan 450 öğrenciye bot, kaban, pantolon, kazak, çorap, atkı, eldiven ve iç çamaşırları hediye edildi.

27 Kasım 2017 Pazartesi 17:43 GÜNCEL
Samsun Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı gönüllüleri, ilçelerin en uzak köylerindeki ilk ve ortaokul öğrencilerine yönelik yardım kampanyası başlattı. ‘Üşüyen Çocuk Kalmasın’ isimli yardım kampanyası ve çocuk şenliği etkinliğinin startı ise Vezirköprü’ye bağlı Tahta Köprü mahallesinden verildi. 
    
Samsun Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı’na bağlı Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı’nın Halk Oyunları, Türk Halk Müziği ve Türk Sanat Müziği bölümlerinde eğitim gören öğrencilerin, velileri, gönüllüler ve hayırseverler tarafından başlatılan yardım kampanyası, gönülleri ısttı.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Mavi Işıklar Engelliler Eğitim, Dinlenme ve Rehabilitasyon Merkezi’nin de katkı verdiği kampanya kapsamında kısa sürede kırtasiye malzemelerinden botlara, kabanlardan pantolon ve kazaklara, çorap, atkı ve eldivenlerden iç çamaşırlara kadar 450 öğrenciyi sevindirecek çeşitli giyim malzemeleri toplandı. Etkinlik öncesinde Vezirköprü Kaymakamı Yunus Emre Altıner’i makamında ziyaret eden Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı Halk Oyunları Bölüm Şefi İzzet Kol, kampanya hakkında bilgi verdi. Ardından ‘Üşüyen Çocuk Kalmasın’ isimli yardım kampanyası ve çocuk şenliği etkinliğinin kış mevsiminin çetin geçtiği Vezirköprü’nün 2 bin 171 nüfuslu Tahta Köprü köyünde yapılması kararlaştırıldı. 

Samsun  Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ın da büyük önem verdiği Samsun’a 173, ilçeye ise 53 kilometre uzaklıktaki Tahta Köprü köyüne ulaşan gönüllüler, öğrenciler tarafından coşkuyla karşılandı. Kültür ve Sosyal İşler Şube Müdürü Ahmet Ayan önderliğindeki konservatuar gönüllü heyeti, ilk ve ortaokul öğrencilere pamuk şeker ikram etti. Ardından şişirilen balonlar, öğrencilere dağıtıldı. Kıyafetlerini öğrencilere kendi elleriyle giydiren gönüllüler, onlarla hatıra fotoğrafı da çektirdi. 
    


Mutlulukları gözlerinden okunan öğrenciler ile velileri, kendilerine el uzatan herkese teşekkür etti. Konservatuar Halk Oyunları Bölüm Şefi İzzet Kol, tüm hayırseverleri kampanyaya katılmaya davet etti. Kültür ve Sosyal İşler Şube Müdürü Ahmet Ayan ise hem kampanyanın hem de etkinliğin hayırlı şekilde sonuçlandığını kaydetti. Velilerin ve hayırseverlerin hareketi ile başlayan yardım seferberliğinin büyük ses getirdiğini ifade eden Ayan, ilerleyen zamanlarda benzer yardım kampanyası ve çocuk şenliğini diğer ilçelerde de yapmayı planladıkları bilgisini vererek, emeği geçen herkese teşekkür etti. 
    
Taşımalı eğitim verilen Tahta Köprü İlk ve Ortaokulu’nda 303 öğrenci eğitim görüyor. 9 derslikli okulda, 11 öğretmen çocukları geleceğe hazırlıyor. İlçenin en uzak köyü olmasına rağmen okul başarılarıyla dikkat çekiyor. 2012 yılında Kavak ilçesinde yapılan okuma yarışmasında 6. sınıf öğrencisi Ahmet Kaya, Vezirköprü 1.si, Samsun il 3.cüsü, aynı yıl Vezirköprü´de yapılan yetenek yarışmasında 7.sınıf öğrencileri ilçe 1.si olmuştu. 2013 yılında ise TEOG sınavında Mustafa Bekdemir isimli öğrenci, ilçe birinciliği elde etmişti.  

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Osman Genç'ten öğrencilere çağrı: 15 Temmuz'u unutmayın milli hafızaya sahip olun

Osman Genç'ten öğrencilere çağrı: 15 Temmuz'u unutmayın milli hafızaya sahip olun