04 Aralık 2021 Cumartesi

SAMSUN'DA UYARILARA RAĞMEN, ÇÖPLER YİNE SOKAĞA ATILDI

Samsun'da uyarılara rağmen, çöpler yine sokağa atıldı

Samsun'da tüm uyarılara rağmen Korona Virüs sürecinde vatandaşlar yüz maskelerini yerlere atmaya devam ederken, pazarcıların da pazar yerlerini çöp yığınları ile doldurup bırakıp gitmesi pes dedirtiyor.

20 Haziran 2020 Cumartesi 11:35 GÜNCEL

Samsun'da Korona Virüs salgını sebebi ile çevrenin temiz tutulması, yüz maskelerinin yerlere atılmaması, pazar yerlerinin temiz kullanılması gibi uyarılara rağmen, duyarsız vatandaşlar yine bildiklerini okumaya devam ediyor.


Samsun'da çöp kutuları dururken Covid-19 sürecinde maske ve çöplerini sokaklara atanlara tepki gösteriliyor ancak bazı vatandaşlar bu tepkilere aldırış etmeden yine ve yeniden kullandıkları maskeleri ve çöp artıklarını cadde yada sokak ortasına atıyor.

Bunun son örneği Atakum ilçesinde geldi.. Atakum ilçesinde kurulan pazar yerinde bazı esnaflar temiz buldukları pazar yerini adeta çöp yığınları ile bırakıp gitti. Pazarcı kardeş, tezgah açarken bir çöp poşeti almak ve çöplerini bu poşete atmak bu kadar zor olmasa gerek. Pazar yerini temiz buluyorsan, temiz bırak. 

'Belediye temizler, işi ne' diye düşünüyorsan, senin gibi aynı kafa ve düşüncede ki insanlar yüzünden, belediyenin temizlik emekçileri de her yere yetişemez duruma geliyor. 

Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci'de pazarcıları, pazar yerini çöplerle bırakıp gitmesine tepki gösterdi. Cemil Deveci, sosyal medya sayfasından paylaştığı pazar yeri görüntüsünü, "Tüm uyarılara rağmen bir pazar sonu görüntüsü. Temizlik işçileri de sizin gibi emekçi ve üstelik bu pandemi koşullarında risk altında çalışıyorlar. Tezgah açtığınız pazar yeri sizin iş yeriniz, ekmek kapınız" sözleri ile eleştirdi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da narkotik polisleri belediyeye uyuşturucu operasyonu yaptı

Samsun'da narkotik polisleri belediyeye uyuşturucu operasyonu yaptı