21 Ocak 2022 Cuma

SAMSUN'DA VATANDAŞIN 50 YILDIR KULLANDIĞI YOLU YEDAŞ KAPATTI! VATANDAŞ EYLEM YAPTI

Samsun'da vatandaşın 50 yıldır kullandığı yolu YEDAŞ kapattı! Vatandaş eylem yaptı

Samsun'un İlkadım ilçesi Kazım Karabekir Mahallesinde bulunan Timurlenk sokak sakinleri 50 yıldır kullandıkları yolun YEDAŞ tarafından tel örgülerle kapatılmasına tepki için eylem yaptı.

01 Ocak 2022 Cumartesi 16:39 GÜNCEL

Samsun'da 50 yıldır kullandıkları yolun YEDAŞ tarafından tapulu arazileri olduğu gerekçesi ile kapatılmasına tepki gösteren Timurlenk sokak sakinleri eylem yaparak duruma tepki gösterdi.


İlkadım ilçesi Kazım Karabekir mahallesinde geçtiğimiz aylarda Timurlenk sokakta bulunan yol YEDAŞ tarafından tel örgü ve jiletli tellerle kapatılmıştı. Duruma tepki gösteren sokak sakinleri, yollarının geri açılmasını isterken, sorun ile ilgili bir gelişme yaşanmaması üzerine dün bir araya gelerek yol eylemi yaptı. Sokak sakinlerinin eylemi nedeniyle olay yerine çok sayıda polis gitti. Polisler, YEDAŞ'ın kapattığı yolun yeniden açılmasını isteyen Timurlenk sokak sakinlerine sağduyulu yaklaşarak, olası bir gerginliğin önüne geçti. Yol eyleminde vatandaşlardan taşkınlık yapmadan açıklamalarını yapmalarını talep eden polislerin bu tavrı takdir gördü. İlkadım ilçesi Timurlenk sokak sakinleri düzenledikleri eylem ve yaptıkları açıklamanın ardından evlerine döndü.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'u yönetenlere tepki! Samsun'un yakasından inin beyler!

Samsun'u yönetenlere tepki! Samsun'un yakasından inin beyler!