17 Ocak 2019 Perşembe

SAMSUN'DA VETERANLAR LİG MAÇINDA FUTBOLCULAR SAHA İÇİNDE KİTAP OKUDU

Samsun'da veteranlar lig maçında futbolcular saha içinde kitap okudu

Samsun'da oynanan Samsun Metro Veteran ile Çorum Veteranlar maçında futbolcular, maçın hakemi ve yedek kulübesinde ki oyuncular Samsun İçin Okuma Vakti projesi kapsamında maça 5 dakika ara vererek sahada kitap okudu.

11 Mart 2018 Pazar 17:12 GÜNCEL

Samsun'da 'Samsun İçin Okuma Vakti' projesi kapsamında Samsun Metro Veteran ve Çorum Veteranlar arasında oynanan Türkiye Master ve Veteran Futbol Ligi Orta Karadeniz Grubu maçına 5 dakika ara verilerek kitap okundu.


Samsun Valiliğinin başlattığı "Samsun için okuma vakti" etkinliğine Türkiye Master ve Veteran Futbol Ligi'nde mücadele eden her iki ekibin oyuncuları ve maçın hakemleri destek verdi. 

Ligin 8. haftasında Samsun'da iki takım arasında oynanan maçta, başlama düdüğünün çalmasının ardından hakem, mücadeleye 5 dakika kitap okuma arası verdi. İki takımın futbolcuları ile hakemlerin 5 dakika kitap okuması sonrası karşılaşma kaldığı yerden devam etti.  Yedek kulübesinde bekleyen futbolcular ise oyuna dahil oluncaya kadar kitap okumayı sürdürdü.

Celil Sağır: "Herkesin kitap okumasını tavsiye ediyorum"

Geçmişte Samsunspor ve Fenerbahçe'de de forma giyen Samsun Metro Veteran oyuncusu Celil Sağır, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kitap okumanın yaşı ve yerinin olmadığını göstermek istediklerini söyledi.

Kitap okumanın insanı mutlu ettiğine işaret eden Celil Sağır, "İnsanın insan olmasını öğretiyor. Herkesin kitap okumasını tavsiye ediyorum." dedi.

Eski futbolcu Mehmet Nas ise maça kitap okuma arası verdiklerine işaret ederek, "Biz futbolcular olarak bir farkındalık oluşturmak istedik. Kitap okuma alışkanlığını çocuklara kazandırmak istedik. İnsanlar televizyonların başında saatlerce vakit geçiriyor, hiçbir şey öğrenmeden beyin yoruyor. Bence aileler arasında günlük en az bir saat kitap okuma zamanı oluşturulabilir. Hem çocuklar için hem de bizim için daha eğlenceli olur. Kitap sayesinde hayatla ilgili yeni şeyler öğrenmiş oluruz." ifadelerini kullandı.Samsun Metro Veteran Takımı kaptanı Hamza Aygün ise öğretmen olduğunu dile getirerek, şunları kaydetti:

"Veteran takımızda Celil Sağır, Mehmet Nas, Adnan Güngör gibi eski futbolcular da yer alıyor. Böyle sevilen futbolcuların bulunduğu bir takım olarak sadece futbol adına değil fair play adına da bir şeyler yapmak istedik. Samsun Valiliğinin başlattığı kitap okuma kampanyasına destek olmak istedik. Federasyon başkanımız Kenan Gürsü'den de izin aldık ve bugün 5 dakika da olsa maç esnasında biz ve rakip takımın oyuncuları kitap okuduk." 

Aygün, ligde bundan sonra oynayacakları maçlar öncesinde de kitap okumayı sürdüreceklerini belirtti.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da yaşlı simitçi hem motorunu sürdü hemde başının üstünde simit tepsisini taşıdı

Samsun'da yaşlı simitçi hem motorunu sürdü hemde başının üstünde simit tepsisini taşıdı