29 Kasım 2021 Pazartesi

SAMSUN'DA VEZİRKÖPRÜ BELEDİYE BAŞKANINDAN TAŞLI SOPALI SALDIRI İLE İLGİLİ AÇIKLAMA

Samsun'da Vezirköprü Belediye Başkanından taşlı sopalı saldırı ile ilgili açıklama

Samsun'un Vezirköprü İlçe Belediyesi Başkanı İbrahim Sadık Edis, belediye binasına yapılan taşlı sopalı saldırı ile ilgili açıklama yaptı.

28 Eylül 2021 Salı 16:15 GÜNCEL

Samsun'da Vezirköprü Belediyesi Başkanı İbrahim Sadık Edis, Adatepe mahallesi sakinlerinin belediye binası önünde yaptığı protesto gösterisi ve belediye binasına yönelik saldırıya ilişkin bir açıklama yaptı.


Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis, yaptığı açıklamada Vezirköprü ilçesinde 24 mahallede yapılacak arazi toplulaştırma çalışmasının belediyeleri ile bir ilgisinin olmadığına dikkati çekti, "Buna rağmen bazı kişiler yapılacak bu uygulama ile ilgili belediyemizi hedef gösterdi" dedi.

Vezirköprü ilçesinde 24 mahallede gerçekleştirilecek arazi toplulaştırma çalışmasının Resmi Gazete'de yayımlanan karar ile uygulanmaya başlandığını tüm sorumluluğun ise DSİ ve Tarım ve Orman Bakanlığında olduğunu kaydeden İbrahim Sadık Edis, belediye binası önüne gelen Adatepe mahallesi sakinlerinin provokatörler tarafından kışkırtıldıklarını ileri sürdü.


BELEDİYE HEDEF GÖSTERİLDİ
Belediye binasına yönelik yapılan taşlı ve sopalı saldırı için "İlkel saldırı" ifadesini kullanan Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis, konuya ilişkin açıklamasında şunları dile getirdi.
"Yaşanan olaylar hepimizi üzdü. Belediye hizmet binası önünde son derece üzücü, başkanlık makamına fili saldırı şeklinde akıl ve nizam sahibi hiç kimsenin kabul edemeyeceği saldırılar gerçekleşmiştir. Vezirköprü ilçesine bağlı 24 mahalle Resmi Gazete 'de yayımlanan karar ile Tarım Reformu kapsamında uygulama alanı ilan edildi. Tarım ve Orman Bakanlığı ve DSİ kontrolünde işin ihalesi DSİ tarafından yapıldı. İhaleyi alan firmaya yer teslimi yapıldı ve 3 yıl önceden bu tarafa bu uygulama devam etmektedir. Belediyemizin bu uygulamada hiç bir sorumluluğu ve denetim yetkisi yoktur. Gerçek buyken, olaylar bir takım art niyetli kişiler tarafından sorumluluğun belediyede olduğu dillendirilmeye başlanılmış ve belediyemiz hedef haline getirilmiştir. İlkel saldırganlığı şiddetle kınıyoruz. Mahallelerimizin hizmetinde olduğumuzu bildiriyoruz. Siyasi bir takım çıkar bekleyenlerin oyunları bunla. Bu oyun provokatörlerin oyunudur. Halkımızı sağduyuya davet ediyoruz."
Kaynak:SamsunKentHaber.com.tr

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum

MUSTAFA

29 Eylül 2021 Çarşamba 07:19

KAMU BİNASINA YAPILAN SALDIRIYI ŞİDDETLE KINIYORUM. HAK ARAMA BÖYLE OLMAZ SENİN BENİM BİZİM VERGİLERİMİZLE TOPLANAN PARALARLA YAPILMIŞ OLAN BELEDİYE BİNA VE ARAÇLARINA ZARAR VERMEK HAİNLİKTİR BARBARLIKTIR.HAK ARAMANIN YOLLARI BU OLAMAZ

Uğur

28 Eylül 2021 Salı 16:28

Sen bu lafları kimden öğrendin vezir köprüde provakatör dedin inlarlar köy halkı şunu kabul edemiyorsun bu insanlar senin yapmak istediğin ranta dur dedi yapmak istediğin yolsuzluğa dur dedi eğer sende mercimek kadar yürek olsaydı çıkardın meydana bu duruma getirmezdin odanın kapısını kitleyin demezdin söylenecek çok sry varda burası yeri değil

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Alo 153 Kent Yönetim Merkezi için yürütmeyi durdurma kararı alındı

Samsun'da Alo 153 Kent Yönetim Merkezi için yürütmeyi durdurma kararı alındı