29 Kasım 2021 Pazartesi

SAMSUN'DA VEZİRKÖPRÜ BELEDİYESİ BİNASI ÖNÜ SAVAŞ ALANINA DÖNDÜ-VİDEO HABER

Samsun'da Vezirköprü Belediyesi binası önü savaş alanına döndü-Video haber

Samsun'un Vezirköprü ilçesinde Adatepe mahallesi sakinleri belediye binasının cam ve çerçevelerini taş ve sopalar atarak indirdi. Vezirköprü Belediyesi binası önü savaş alanına döndü. Video Haber

27 Eylül 2021 Pazartesi 13:28 GÜNCEL

Samsun'un Vezirköprü ilçesinde arazi toplulaştırmasına karşı çıkan Adatepe mahallesi sakinleri bugün Vezirköprü Belediyesi binası önünde protesto gösterisi yaptı, gösteride olaylar çıktı.


Vezirköprü Belediyesi binası önünde Adatepe mahallesi sakinlerinin gerçekleştirdiği eylemde çıkan olaylar sırasında bazı vatandaşlar belediye binasına taş ve sopalarla saldırdı. Olay yerinde bulunan polisler, belediye binasına taş ve sopa fırlatan vatandaşlara biber gazları ile müdahale etti. Belediye binasının çam ve çerçeveleri atılan taşlar nedeniyle kırılırken, ortalık adeta savaş alanına döndü.

DSİ'NİN ARAZİ TOPLULAŞTIRMA ÇALIŞMALARINA TEPKİ
DSİ'nin arazi toplulaştırma çalışmaları kapsamında ihale duyurusu yapması sonrası Vezirköprü ilçesinde Adatepe mahallesi sakinleri bu uygulamaya karşı çıkmıştı. Mahalle içinde kullanılmayan yerlerinde arsa olarak ihale kapsamına alındığını ifade eden Adatepe mahallesi sakinleri, arazilerinin toplulaştırılmasına iş makinelerini durdurarak ve Vezirköprü ilçe Kaymakamlığı önünde eylem yaparak tepki göstermişti. DSİ tarafından yapılacak arazi toplulaştırma çalışmalarının durdurulmasını isteyen Adatepe mahallesi sakinleri bugünde Vezirköprü Belediye binası önüne giderek eylem yaptı.
 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

vatandaş

27 Eylül 2021 Pazartesi 14:49

yüzde 80 oy veren halk mı yapmış bunu.bırakın seçimde yüzde 90 verin(!)

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Süleyman Salur, Yüksel Yıldırım'a seslendi! Samsunspor'un geleceğini planlayın

Süleyman Salur, Yüksel Yıldırım'a seslendi! Samsunspor'un geleceğini planlayın