21 Nisan 2019 Pazar

SAMSUN'DA YAKAKENT ATIKSU ARITMA TESİSİNİN AÇILIŞ TÖRENİNE BAŞBAKAN YILDIRIM CANLI BAĞLANTI YAPTI

Samsun'da Yakakent Atıksu Arıtma Tesisinin açılış törenine Başbakan Yıldırım canlı bağlantı yaptı

Samsun'un Yakakent ilçesinde 23 milyon TL'lik yatırım ile yapılan Yakakent Atıksu Arıtma Tesisi Kanalizasyon ve Yağmursuyu Şebekesi açılışı Başbakan Binali Yıldırım'ın tören alanına canlı bağlantısı ile yapıldı.

04 Haziran 2018 Pazartesi 17:52 GÜNCEL

Samsun'un Yakakent ilçesinde Dünya Çevre Günü kapsamında Yakakent Atıksu Arıtma Tesisi Kanalizasyon ve Yağmursuyu Şebekesinin açılışı ile birlikte Kavak, Salıpazarı ve Çarşamba ilçelerindeki atıksu arıtma tesislerinin açılışı da eş zamanlı olarak Başbakan Binali Yıldırım'ın tören alanına yaptığı canlı bağlantı ile gerçekleştirildi.


Samsun Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz döneminde yapımına başlanan  23 milyon TL'lik Yakakent Atıksu Arıtma Tesisi Kanalizasyon ve Yağmursuyu Şebekesinin açılışı törenle gerçekleştirilirken, Yakakent Atıksu Arıtma Tesisi Kanalizasyon ve Yağmursuyu Şebekesinin açılış törenine ise Başbakan Binali Yıldırım canlı bağlantı yaptı.

Yakakent Atıksu Arıtma Tesisi Kanalizasyon ve Yağmursuyu Şebekesinin açılışına katılan, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, burada yaptığı konuşmada, çevreyi yalnızca korumak için değil aynı zamanda yaşatmak adına çok önemli projeleri hayata geçirdiklerini söyledi.Türkiye'de 4 milyar fidanı toprakla buluşturduklarını belirten Çiğdem Karaaslan, "Orman varlığımızı artırdık. Şehirlerde arıtma tesisleri kurduk. Biz çevreyi sadece ağaç dikmek olarak ele almadık. Biyolojik çeşitliğinin zenginleşmesinden ekolojik dengenin korunmasına, arıtma tesisleri ile yaşam kalitesinin artmasına bütün bu değerlere sahip çıktık." diye konuştu. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan'da Yakakent Atıksu Arıtma Tesisi'nin açılışında Türkiye'nin dünyayı en az kirleten ülkelerden biri olduğunu vurgulayarak şöyle devam etti:

"Biz son yıllarda iklim değişikliğini hayatımızda yaşıyoruz. Bu küresel bir sorun. Çevre ile ilgili attığımız her adımın çevre ile ilgili bir karşılığı var. Bugün Yakakent'te açılışını yaptığımız bu tesis büyük bir adımdır. Biz Türkiye olarak, bunu gururla söyleyebilirim, dünyayı en az kirleten ülkelerden biriyiz."  ifadelerini kullandı. 

Samsun Valisi Osman Kaymak da Yakakent Atıksu Arıtma Tesisi Kanalizasyon ve Yağmursuyu Şebekesi açılışında çevre için çok önemli yatırımların yapıldığını anlattı.

Konuşmaların ardından canlı yayın ile Samsun'a bağlanan Başbakan Binali Yıldırım, Samsun'a 55 milyon lira değerinde 4 tesisin yapıldığını belirterek hayır olması temennisinde bulundu. Yakakent Atıksu Arıtma Tesisi ile birlikte Kavak, Salıpazarı ve Çarşamba ilçelerindeki atıksu arıtma tesislerinin de açılışının yapıldığı belirtildi.

Yakakent Atıksu Arıtma Tesisi Kanalizasyon ve Yağmursuyu Şebekesinin açılış törenine, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihin Şahin, AK Parti İl Başkanı Hakan Karaduman, Yakakent Kaymakamı Selin Sarı ve vatandaşalar katıldı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Terme Çayına giren işitme engelli Cemil Pala boğularak hayatını kaybetti

Samsun'da Terme Çayına giren işitme engelli Cemil Pala boğularak hayatını kaybetti