08 Temmuz 2020 Çarşamba

SAMSUN'DA YAKAKENT BELEDİYE BAŞKANI HÜSEYİN KIYMA VERDİĞİ SÖZLERİ YERİNE GETİRMEDİ

Samsun'da Yakakent Belediye Başkanı Hüseyin Kıyma verdiği sözleri yerine getirmedi

Samsun'un Yakakent ilçe Belediyesi Başkanı Hüseyin Kıyma'nın 2014 yılında yapılan yerel seçimde belediye başkan adayı iken halka verdiği sözlerin hiç birini yerine getirmediği gündeme geldi.

21 Eylül 2018 Cuma 18:36 GÜNCEL

Samsun'un Yakakent ilçe Belediyesi Başkanı Hüseyin Kıyma'nın ilçe halkına yapmayı taahhüt ettiği projelerin hiç birini yerine getirmediği, projelerin ise seçim broşürlerinde kaldığı iddia edildi.


BRTHaber'in yayınladığı habere göre, Yakakent İlçe Belediyesi Başkanı Hüseyin Kıyma, 2014 yılında başkan adayı olduğu ilçeye Semt Spor Tesisleri, Yüksekokul, modern pazar yeri, kültür merkezi, Kent Müzesi gibi bir çok projeyi yapma sözü verdi.

Yakakent ilçesine yapma sözü verdiği projelerle ilgili 2014 yılında Facebook sayfasından da, "Söz veriyorum. Yakakent'e Yüksekokul yapacağız. Köylümüze, kentlimize söz veriyorum Yakakent'e modern pazar yeri yapacağım" sözlerini yayınlayan Belediye Başkanı Hüseyin Kıyma, göreve geldiği günden bu yana söz verdiği hiç bir projeyi hizmete dönüştüremedi. 

Basında ismi de pek yer almayan Yakakent Belediye Başkanı Hüseyin Kıyma'nın söz veripde yerine getirmediği projeler ise tepki çekti. 

Öte yandan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, yerel seçimlerle ilgili yapmış olduğu açıklamasında, vaatlerini yerine getirmeyen, söz verdiği projeleri hayata geçiremeyen belediye başkanları yeniden aday göstermeyeceklerini söylemişti.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Yusuf Ziya Yılmaz: Engelleme çabalarını halkımızın desteği ile aştık

Yusuf Ziya Yılmaz: Engelleme çabalarını halkımızın desteği ile aştık