27 Ekim 2021 Çarşamba

SAMSUN'DA YAPILACAK İLÇE TOPLU ULAŞIM TRANSFER MERKEZİNİN DETAYLARI BELLİ OLDU

Samsun'da yapılacak İlçe Toplu Ulaşım Transfer Merkezinin detayları belli oldu

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından ilçelerden gelen toplu taşıma araçları için yapılacak İlçe Toplu Ulaşım Transfer Merkezi Projesinin ayrıntıları..

16 Haziran 2021 Çarşamba 14:08 GÜNCEL

Samsun'da yapılacak İlçe Toplu Ulaşım Transfer Merkezi' projesinin detayları belli oldu. Samsun'a ilçelerden gelen dolmuş ve minibüsler için yapılacak ilçe otogarı nereye yapılacak?


Samsun'a ilçelerden gelen toplu taşıma araçlarının giriş yapamaması ile ilgili sorunu çözmek için hayata geçirilecek İlçe Toplu Ulaşım Transfer Merkezi ile ilgili açıklama yapan Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir, "Şehrimiz için yeni bir projeyi daha gerçekleştirmenin heyecanı içerisindeyiz. İlçelerimizden kent merkezine yapılan günübirlik seyahatlerde vatandaşlarımızın ulaşımını tek vasıta ile sağlayarak trafiği rahatlatacak "İlçe Toplu Ulaşım Transfer Merkezi Projesi" hayata geçiyor" dedi.Yapılacak olan İlçe Toplu Ulaşım Transfer Merkezi Projesi bünyesinde 13 adet indirme peronu, 3 adet havalimanı servis peronu, 3 adet bilet gişesi, 72 araçlık açık otopark, 12 araçlık taksi durağı bulunacağını açıklayan Mustafa Demir, projenin Atatürk Kültür Merkezi yanındaki Kültür Park alanında hayata geçirileceğini söyledi.Mustafa Demir, İlçe Toplu Ulaşım Transfer Merkezi ile ilgili açıklamasında, şunları dile getirdi.
"Seçim çalışmaları sürecinde halkımıza açıkladığımız bu projenin saha çalışmalarına başlama aşamasına geldik. İhalesini yaptık ve yüklenici firma hazırlıklarına başladı. İnşallah 2022 yılında ilçelerdeki tüm hemşerilerimiz sağladığımız büyük rahatlamayla tek bir minibüsle şehir merkezine kadar gelebilecek. Samsun’a Samsunlunun ulaşması birinci önceliğimizdir. Dolayısıyla projeyle günübirlik seyahatleri ve yolcu trafiğini kolaylaştırıyoruz. Halkımıza hayırlı olsun"

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun MHP Meclis üyesi İsmail Sevindik'ten Yalı Kafe ile ilgili yeni açıklama

Samsun MHP Meclis üyesi İsmail Sevindik'ten Yalı Kafe ile ilgili yeni açıklama