20 Ağustos 2019 Salı

SAMSUN'DA YAPILACAK SELATİN CAMİSİ PROJESİ İLE İLGİLİ YUSUF ZİYA YILMAZ AÇIKLAMA YAPTI

Samsun'da yapılacak Selatin Camisi projesi ile ilgili Yusuf Ziya Yılmaz açıklama yaptı

Samsun Haber- Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, kentte eksiklik olarak görülen Selatin Camii gibi büyük bir camii projesine adım adım yaklaşıldığını söyledi.

10 Mart 2018 Cumartesi 15:49 GÜNCEL

Samsun İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen  Son devir Karadenizli Kurralar Sempozyumunda konuşan Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Samsun'da yapılacak Selatin Camisi projesi ile ilgili açıklama yaptı.


Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, şehrin gündeminde olan projelerden birisi olan ve Samsun’un en büyük camisini içinde bulunduracak Selatin Cami projesi ile ilgili “Allah'a hamd olsun Samsunumuzun en büyük eksikliği olan Selatin Camii gibi büyük bir camii projesinin başlayacağı güne doğru adım adım ilerliyoruz. Bu yönde çaba gösteren birisi olarak bunları hatırlatmak isterim. Samsunumuz da çok büyük eksiklik olduğuna benim, valimizin, milletvekillerimizin de inandığı bir camii projesini hayata geçirmek istiyoruz. Hazırlıklar sürüyor. İnşallah temel atma töreninde de hep birlikte oluruz” dedi.İŞİMİZİ EN İYİ YAPAN OLMALIYIZ

Konuşmasına ‘İşini iyi ve doğru yapan insanlara ihtiyaç var’ diyerek devam eden Yılmaz, “Samsun Büyükşehir Belediyesi'nde 3 bine yakın insan çalışıyor. Hizmet aldığımız firmaları da katarsak bu rakam 5 bine yakın büyük bir çalışma ordusu olarak ortaya çıkıyor. Bu büyük çalışma ordusu işini ne kadar iyi yaparsa hizmet kalitesi de o kadar artar. Bunun için işini en iyi yapanlar olmaları gerekiyor. Burada dinimizin bize emrettikleri de devreye giriyor. İşimize hile katmayacağız, helalinden çalışacağız, kazancımızın karşılığını vereceğiz, en iyi hizmeti halkımıza sunacağız. Hepimiz bu düşünce ve inançta olacağız. Buda aslında dinimizin diyanetimizin bize yansıttığı, ruhumuza işlediği temayı bende çalışanlarımıza söylemeye çalışıyorum.” diye konuştu.

Samsun Valisi Osman Kaymak ise, “Ülkemizde öğretmenler ve imamlar çok kıymetli iki değerimiz. Dinimizin güzelliklerini halkımıza hakkıyla anlatabilsek toplumda hiçbir sorun olmaz. Her imam mahallesine sorumluluk hissetmeli.” şeklinde mesaj verdi.
Sempozyum, diğer konuşmacıların sunumlarıyla devam etti.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da yaya geçidinin üzerinde, refüj bulunması görenleri şaşkına uğratıyor

Samsun'da yaya geçidinin üzerinde, refüj bulunması görenleri şaşkına uğratıyor