17 Haziran 2019 Pazartesi

SAMSUN'DA YAPILAN CAMİ VE KÜLLİYE İNANÇ TURİZMİNİN YENİ ADRESİ OLACAK

Samsun'da yapılan Cami ve Külliye inanç turizminin yeni adresi olacak

Samsun'da İlkadım İlçe Belediyesi tarafından yapılan Karadeniz’in en büyük cami ve külliyesi inşaatını inceleyen Mutasavvıf-Yazar Ömer Tuğrul İnançer, "Bu eser tamamlandığında eşsiz bir medeniyet merkezi ve inanç turizminin yeni adresi olacak" dedi.

15 Nisan 2018 Pazar 19:18 GÜNCEL

Samsun'a gelen Mutasavvıf-Yazar Ömer Tuğrul İnançer, Gençlik ve Spor Eski Bakanı Ak Parti Samsun Milletvekili Akif Çağatay Kılıç ve İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok ile birlikte Camii ve Külliyesi inşaatını ziyaret etti.


Samsun'un İlkadım İlçe Belediye Başkanı Erdoğan Tok tarafından yaptırılan Karadeniz’in en büyük camii ve külliyesini ziyaret ederek incelemelerde bulunan Mutasavvıf-Yazar Ömer Tuğrul İnançer; “Bu eser tamamlandığında eşsiz bir medeniyet merkezi ve inanç turizminin yeni adresi olacak” dedi.

Mutasavvıf-Yazar Ömer Tuğrul İnançer, İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok tarafından yaptırılan ve tamamlandığında Karadeniz’in en büyük Camii ve Külliyesi olacak olan külliyi gezerek fikir alış verişinde bulundu. Gençlik ve Spor Eski Bakanı Ak Parti Samsun Milletvekili Akif Çağatay Kılıç’ın da katıldığı ziyarette Başkan Tok cami ve külliyenin mimari yapısı hakkında bilgi vererek proje ve inşaat aşamalarını anlattı.GÖRÜLMEYE DEĞER BİR ESER OLUYOR
Camii ve Külliye içerisinde tamamlanan çalışmaları yakından inceleyen Yazar İnançer; “Tarihi camiler ve Külliye kültürüne hakim olan biri olarak İlkadım Belediye başkanımız Erdoğan Tok beyi tebrik ediyorum. Gerek mimari yapısı gerekse manevi getirisi düşünüldüğünde Karadeniz’de bir inanç turizmi merkezi olacağını düşünüyorum. Selçuklu mimarisinin özelliklerini kullanarak tasarlanmış olması da tarihimize açılan bir pencere hüviyeti kazandırmış. Bu anlamlı eserde emeği geçen herkese ve anladığım kadarıyla çok emek harcayan Başkanımız Erdoğan Tok beye teşekkür ederim” şeklinde konuştu.“GÖRÜŞLERİ İLHAM VERDİ”
Medrese ve camii gibi yapılarda oldukça tecrübeye sahip değerli Mutasavvıf-Yazar Ömer Tuğrul İnançer’in fikirlerinden istifade etmenin önemli olduğunu belirten İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok; “Değerli hocamızın tecrübelerini bildiğimiz için fikirlerinin ve tavsiyelerinin bizler için büyük değeri var. Şehrimizde uzun yıllar sonra bir belediye başkanı olarak camii yapmanın bizlere nasip olmasının heyecanını yaşarken bir yandan da en iyisini yapmak için adeta gecemizi günümüze katarak çalışmaları yakından takip ediyoruz. Bizleri kırmayarak görüşlerini paylaşan Mutasavvıf-Yazar Ömer Tuğrul İnançer’e ve bizleri yalnız bırakmayan Gençlik ve Spor Eski Bakanımız Akif Çağatay Kılıç’a teşekkür ederim” diye konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan AK Parti Samsun İl Kadın Kolları kongresinde konuştu

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan AK Parti Samsun İl Kadın Kolları kongresinde konuştu