26 Nisan 2019 Cuma

SAMSUN'DA YAŞANAN SAĞANAK YAĞMURDA PATLAYAN ŞİMŞEK VE YILDIRIMLARIN HARİTASI

Samsun'da yaşanan sağanak yağmurda patlayan şimşek ve yıldırımların haritası

Samsun'da dün etkili olan sağanak yağmur yağışı sırasında Meteoroloji radarları tarafından gökyüzünde patlayan şimşek ve yıldırımlarda kayıt altına alındı.

09 Ağustos 2018 Perşembe 12:48 GÜNCEL

Samsun'da dün başlayan gök gürültülü sağanak yağmur yağışı sırasında gökyüzünde patlayan şimşek ve yıldırımlar Meteoroloji radarları tarafından takip sistemi ile görüntülendi.


Meteoroloji tarafından Yıldırım Takip Sistemi aracılığı ile kayıt altına alınan şimşeklerden birisi dün yaşanan şiddetli yağmur yağışı sırasında Atakum ilçesine düştü. Yıldırım Takip Sistemi verilerine göre Samsun'da sağanak yağmur yağışı sırasında 5, 10, 20, 30, 40, 50 ve 60 dakikada bir yaşanan yıldırım ve şimşek patlamalarının büyük çoğunluğu Karadeniz açıklarında gerçekleşti.

Samsun şehir merkezinin yanı sıra ilçelerde de etkili olan sağanak yağmur yağışı sırasında Alaçam ve Yakakent kıyılarında da şimşek ve yıldırımlar patladı.

İşte Samsun'da dün yaşanan sağanak yağmur yağışı sırasında Meteoroloji Yıldırım Takip Sistemi tarafından kayıt altına alına şimşek ve yıldırımların haritası


Kaynak:SamsunKentHaber

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz: Milletimize olan inancımız bizi güçlü kıldı

Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz: Milletimize olan inancımız bizi güçlü kıldı