25 Eylül 2021 Cumartesi

SAMSUN'DA YEDAŞ'A TEPKİ! 4 GÜNDÜR, 2 GÜNDÜR ELEKTRİKLER KESİK

Samsun'da YEDAŞ'a tepki! 4 gündür, 2 gündür elektrikler kesik

Samsun'da YEDAŞ'a tepki yağıyor! Samsun'da 4 gündür, iki gündür elektriklerinin kesildiğini söyleyen vatandaşlar YEDAŞ'a tepki gösteriyor.

17 Şubat 2021 Çarşamba 15:40 GÜNCEL

Samsun'da kar yağışı devam ederken, bazı yerleşim yerlerinde yaşanan elektrik kesintileri tepkilere neden oluyor.


Samsun'un 19 Mayıs ilçesinde Ballıca, Dereköy, 19 Mayıs ilçesine bağlı Fatih caddesi ve Sağlık Kampı bölgesinde sürekli elektrik kesintilerinin yaşandığı gündeme gelmişti. 

Kar yağışı ile birlikte 19 Mayıs ilçesine bağlı Ballıca, Dereköy, 19 Mayıs ilçesine bağlı Fatih caddesi ve Sağlık Kampı bölgesinde tam 17 saattir elektrik kesintisi yaşandığı ve vatandaşların bu nedenle ciddi mağduriyetler yaşadığına dair şikayetlerin Samsun Kent Haber'de haberleştirilmesi sonrası aynı mağduriyetleri kış günü yaşadığını söyleyen vatandaşlar YEDAŞ'a kesintiler nedeniyle tepki gösterdi.Samsun Esnaf Odaları Birliği Başkan vekili Savaş Kiraz'da YEDAŞ'a elektrik kesintileri nedeniyle tepki göstererek, "YEDAŞ yetkilileri Çarşamba Çınarlık mahallesinde tam 4 gündür elektrik kesintisi oluyor. Emin olun elektriğin bulunduğu yıllarda bile bu kadar elektrik kesintisi olmamıştır. Uzaya çıkmayı düşündüğümüz bu günlerde, bu nasıl bir rezilliktir. Milletin çoluk çocuğu var. Bu soğuk havalarda insanları donduracaksınız. Kazancınızdan az yiyinde, trafo arızası diye milleti uyuttuğunuz trafoyu değişin" dedi.

YEDAŞ'a kesintiler nedeniyle tepki gösteren isimler arasında AK Parti Canik İlçe eski Başkanı Ercan Eler'de yer aldı. AK Parti Canik İlçe eski Başkanı Eler, YEDAŞ'a "YEDAŞ'da milletin aklıyla dalga geçiyor. İki gündür Muratlı mahallesinde, 1 gündür Adatepe mahallesinde elektrik yok. Kesinti yapacağım ve planlı çalışma yapacağım diye 10 dakika önce atılan mesaj, 80 santim kar var, elektrik yok. Teller kopmuş ihbarı yapan muhtara yollar kapalı kardan gelemiyoruz diyor, kopan telleri vatandaş onarıyor, bizim YEDAŞ çalışmıyor. Mesaj atarak milletin sabrını sınıyor. Son günlerde moda oldu zaten milletin aklıyla dalga geçmek. Yazıklar olsun" sözleri ile tepki gösterdi.

Samsun'un İlkadım ilçesine bağlı Yaşar Doğu mahallesinde de sürekli elektrik kesintisi olduğunu söyleyen vatandaşlarda bu duruma tepkilerini sosyal medyadan gösterdi.
Kaynak:SamsunKentHaber.com.tr

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Ye daş

21 Şubat 2021 Pazar 01:34

Yedaş nasıl iş yapsın yaptığı ihalelerin bile bir çoğu iptal olup olup tekrar yapılıyor malzeme yok yakın zamana kadar sürekli personel çıkardıkları söyleniyor satın alma rezalet personel yönetimi rezalet ihaleler İstanbulda yapılıyor ne alakaysa

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Hüseyin Kurt, Kızılırmak Deltasında alınan keyfi kararları ve uygulamaları yazdı

Hüseyin Kurt, Kızılırmak Deltasında alınan keyfi kararları ve uygulamaları yazdı