29 Kasım 2021 Pazartesi

SAMSUN'DA YEMEK FİRMASI SAHİPLERİNDEN ÖĞRETMENEVLERİ İLE İLGİLİ İLGİNÇ İDDİALAR!

Samsun'da yemek firması sahiplerinden Öğretmenevleri ile ilgili ilginç iddialar!

Samsun'da bazı ilçelerde taşımalı eğitimin yapıldığı okullara Öğretmenevlerinin yemek vermesi, özel yemek firması sahiplerinin ortaya ilginç iddialar atmasına neden oldu.

20 Ağustos 2021 Cuma 15:58 GÜNCEL

Samsun'da özel yemek firması sahipleri, Öğretmenevlerinin bazı ilçelerde taşımalı eğitim veren okullara yemek verme ihalesini almasına tepki gösterirken, ilginç iddialarda bulundu.


Yemek Sanayicileri Federasyonu Başkan Yardımcısı, Karadeniz Yemek Sanayicileri Derneği Onursal Başkanı ve Can Yemek Fabrikası İşletmecisi AK Parti Samsun İl Başkanlığı eski yöneticisi Ercan Can ile Samsun 55 Catering Firma işletmecisi Süleyman Tekcan, iflasın eşiğine geldiklerini söyledi "Öğretmenevlerinde yapılan harcamalarda usulsüzlük iddialarıyla ilgili de ciddi kaygılarımız var. Tek maaşla çalışan öğretmenevi müdürlerinin çocukları hangi özel okullarda okuyor? Bu tarz kurumların yıllık cirolarının yaklaşık 9-10 milyon TL gibi ciddi rakamlara ulaştığını ve senelik borç tutarlarının da oldukça yüksek olduğunu biliyoruz." dedi.

Aynı işletme sahipleri Hedef Halk Gazetesine yaptıkları açıklamada, zor durumda olduklarını 2 bin kişinin sektörde istihdam edildiğini ve tencere tava eylemi yapacaklarını belirtti.

Sayıştay Raporlarında Öğretmenevlerinin yemek dağıtım işini yapamayacağına dair kararlar olduğunu belirten Ercan Can ve Süleyman Tekcan, "İlgili yasalar ortada. Kamuya açık. Bu kadar usulsüzce ilerleyen bir süreç yaşanıyor ki; biz yemek sektörüne yatırım yapmış iş insanları olarak şaşırıyoruz" diye konuştular

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Vatandaş

21 Ağustos 2021 Cumartesi 09:48

İyi oluyor değneksiz köyde palazlanmaya çalışan yemek firmalarına.yoksa fahiş fiyattan satarlar yemeği

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Canik Belediye Başkanı Sandıkçı açıkladı! 65 milyon lira borç ödedik

Canik Belediye Başkanı Sandıkçı açıkladı! 65 milyon lira borç ödedik