16 Ocak 2022 Pazar

SAMSUN'DA YIKIMI YAPILAN YALI KAFE'NİN YERİNE NE YAPILACAK?

Samsun'da yıkımı yapılan Yalı Kafe'nin yerine ne yapılacak?

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından bugün yıkımı yapılan Yalı Kafe'nin yerine ne yapılacak..

27 Ağustos 2020 Perşembe 16:52 GÜNCEL

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından bugün yıkımı yapılan Atakum ilçesindeki Yalı Kafe'nin yerine Millet Kıraathanesi, Kütüphane ve cami yapılacak.


Atakum Belediyesinin işlettiği Yalı Kafe,  Büyükşehir Belediyesine devredildikten sonra bugün iş makineleri ile yıkıldı. Yıkımı yapılan Yalı Kafe'nin yerine ise Millet Kıraathanesi ile Kütüphane yapılacağı açıklanmıştı. Ancak Yalı Kafe'nin bulunduğu sahil bandında Protestan Kilisesi bulunması nedeniyle burada bir de cami yapılması talebi gündeme gelmişti.

Atakum Diriliş Grubu tarafından Atakum ilçesi sahil bandında kilise bulunduğu gerekçesi ile cami yapımı için toplanan imzalar Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir'e iletilmişti. Mustafa Demir, Atakum ilçesi sahil bandında iki cami ve 3 mescit yapılacağını açıklamıştı. Mustafa Demir, Atakum sahil bandında yapılacak camilerden birinin ise bugün yıkımı yapılan Yalı Kafe arazisinde olacağını söylemişti.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

samsunlu

04 Eylül 2020 Cuma 10:09

Allah size akıl fikir versin.Memleketi camilerle-imamhatipler le doldurdunuz ama ülkede 18 yıldır yolsuzluk, hırsızlık, zina, tarikatlarda erkek çocuklarda dahil olmak üzere çocuk istismarı arttı.

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Suat Kılıç, Külliye'de Recep Tayyip Erdoğan'ı ziyaret etti

Suat Kılıç, Külliye'de Recep Tayyip Erdoğan'ı ziyaret etti