17 Mayıs 2021 Pazartesi

SAMSUN'DA YILLARIN TİYATROCUSU SAHNESİ KAPANINCA İŞ YERLERİNİ DEZENFEKTE ETMEYE BAŞLADI

Samsun'da yılların tiyatrocusu sahnesi kapanınca iş yerlerini dezenfekte etmeye başladı

Samsun'da yılların tiyatro sanatçısı Altan Yücebaş pandemi nedeniyle sahnesi kapanıp işsiz kalınca, evinin rızkı için iş yerlerini dezenfekte etme işlerini yapmaya başladı.

02 Ocak 2021 Cumartesi 14:44 GÜNCEL

Samsun'da tanınan yılların tiyatrocusu Altan Yücebaş, KoronaVirüs tedbirleri kapsamında iş yerinin kapanması sonrası, çaresiz kaldı.


Animasyon işleri de yapan tiyatrocu Altan Yücebaş, açılış ve toplu gösterilerin yasaklanması sonrası zor durumda kalan Altan Yücebaş, evinin rızkı için çareyi iş yerlerini dezenfekte etmede buldu. 

Ev ve iş yerlerini 25 TL karşılığı dezenfekte eden tiyatrocu Altan Yücebaş, yaptığı işten gocunmadığını evinin rızkı için mücadele ettiğini belirterek, "Pandemi nedeniyle sahnemiz kapalı. Bu şartlarda benim gibi çok sayıda esnaf var. Hepimiz hayatta kalma mücadelesi veriyoruz. Özel tiyatrolara yardım yapılacak ancak bu yardım şartları ben de dahi bir çok tiyatro sahnesi için yapılabilir değil. Vergi ve SGK borcu olmaması ve oda kaydı isteniyor. Ülkemizde Tiyatrocular Odası mı var. Benim gibi bir çok tiyatrocuyu terziler, emlakçılar, gazino ve müzisyenler odasına yönlendiriyorlar. Yapılacak olan yardım falan değil tiyatrocuyu devlete karşı yalana, üç kağıda teşvik etmektir. Bizim statümüz tacir olmamalı, biz sanat üretiyoruz, sanayi ürünü değil. Alıp satmıyoruz. Bu şartlarda yapılacak olan yardımlardan da yararlanamayacağız. Bu nedenle bende evimin rızkı için iş ve evleri dezenfekte etmeye başladım. Ve ben bundan asla utanmıyorum" dedi.
Kaynak:SamsunKentHaber.com.tr

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Süleyman Salur Samsun Büyükşehirdeki rüşvet olayı ve Terme'deki zimmet iddialarını yazdı

Süleyman Salur Samsun Büyükşehirdeki rüşvet olayı ve Terme'deki zimmet iddialarını yazdı