20 Eylül 2021 Pazartesi

SAMSUN'DA YKS SINAVI İÇİN TEDBİR ALINDI! KORNA ÇALDIRILMAYACAK, İNŞAAT ÇALIŞMALARI DURACAK

Samsun'da YKS sınavı için tedbir alındı! Korna çaldırılmayacak, inşaat çalışmaları duracak

Samsun'da 15-16 Haziran 2019 tarihleri arasında yapılacak Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sınavı için alınan tedbirler kapsamında inşaat çalışmaları durdurulacak, seyyar satıcıların ses ve gürültü yapmalarına izin verilmeyecek, sürücülere korna çaldırılmayacak.

14 Haziran 2019 Cuma 21:18 GÜNCEL

Samsun'da Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı zabıta ekipleri, YKS sınavının gerçekleştirileceği 2 gün boyunca adayların sorunsuz bir sınav süreci geçirmesi için bir dizi önlem aldı.


Samsun'da YKS sınavı için alınan tedbirlerle ilgili yapılan açıklamada, "Yüzbinlerce öğrencimiz yıllar süren eğitim süreçlerinin bu aşamasında emeklerinin, özverilerinin karşılığını almak için 2 gün boyunca ter dökecekler. Gerek öğrencilerimizin, gerek öğretmenlerimizin, gerekse velilerimizin bu çabalarına herkesin saygı göstermesi gerekmektedir. Bizler de Büyükşehir Zabıtası olarak 2 gün boyunca alacağımız önlemlerle bu sürece katkı sağlayacağız" denildi.

İNŞAAT ÇALIŞMALARI DURDURULACAK
Samsun'da YKS sınavının yapılacağı 2 gün boyunca öğrencilerin gürültüden rahatsız olmaması için kent merkezlerindeki inşaatların sınav süresince durdurulacağını da açıklayan Daire Başkanlığı, "Zabıta ekiplerimiz sınav yerlerine yakın yerlerdeki inşaat şantiyelerini dolaşıp çalışmaların durdurulmasını sağlayacak" bilgisini verdi.

GÜRÜLTÜ KİRLİLİĞİNE İZİN YOK
Samsun Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ayrıca, "Sınav salonlarına yakın yerlerde pazar yerleri varsa kontrol altına alınacak. Öğrenciler sınavdayken okul çevrelerinde seyyar satıcıların ses ve gürültü yapmalarına izin verilmeyecek. Yine kent merkezinde görevli memurlarımız sınav süresi boyunca korna çalmamaları konusunda sürücüleri uyaracak" açıklamasını yaptı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'un Atakum ilçesi sahilinde inekler sahil ve güneşin keyfini çıkarttı

Samsun'un Atakum ilçesi sahilinde inekler sahil ve güneşin keyfini çıkarttı