25 Haziran 2021 Cuma

SAMSUN'DA YKS SINAVININ YAPILACAĞI GÜNLERDE OTOBÜS VE TRAMVAY ÖĞRENCİLERE ÜCRETSİZ OLACAK

Samsun'da YKS sınavının yapılacağı günlerde otobüs ve tramvay öğrencilere ücretsiz olacak

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir, YKS, TYT, AYT ve YDT sınavının yapılacağı Cumartesi ve Pazar günü için Samsun'da SAMULAŞ'a bağlı halk otobüsü ve tramvay seferlerinin öğrencilerine ücretsiz olacağını açıkladı.

11 Haziran 2019 Salı 13:17 GÜNCEL

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir'den üniversiteye hazırlanan gençlere bir müjde geldi. Samsun'da YKS'nin yapılacağı cumartesi ve pazar günleri SAMULAŞ'a ait otobüs ve tramvaylar öğrenciler için ücretsiz olacak


Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, hafta sonu ülke genelinde gerçekleştirilecek Yükseköğretim Kurumları Sınavı(YKS) nedeniyle öğrencilere ulaşımın 2 gün boyunca 'Ücretsiz' olacağını açıkladı.

SINAVA GİRİŞ BELGESİ YETERLİ
Başkan Demir tarafından yapılan açıklamada, "15 Haziran Cumartesi ve 16 Haziran Pazar günü yapılacak olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı(YKS) kapsamında Temel Yeterlilik Testi (TYT), Alan Yeterlilik Testleri (AYT) ve Yabancı Dil Testi (YDT) sınavlarına girecek tüm öğrencilerimiz, sınav yerlerine gidiş ve dönüşlerinde SAMULAŞ'a ait tramvaylar ile ring/ekspres ve terminal otobüslerinden ücretsiz olarak faydalanabileceklerdir. Öğrencilerimizin bu imkandan faydalanmaları için 'Sınava Giriş Belgesi'ni göstermeleri yeterlidir" denildi.

ÖĞRENCİLERE MESAJ: SAKİN VE SABIRLI OLUN
Mesajında öğrencilere de seslenen Başkan Mustafa Demir, "Geleceğinize yön vereceğiniz çok önemli bir aşamayı daha geçmek üzeresiniz. Yüksek öğretim kurumlarımızda göreceğiniz eğitim, üniversitelerde deneyimleyeceğiniz yaşam, sonraki yaşamınızda çok önemli belirleyici roller üstlenecektir. En büyük arzumuz ve beklentimiz, yüksek öğrenim süreci boyunca daha kültürlü, daha araştırmacı, daha bilgili, ülke ve millet değerlerine daha sıkı sıkıya sarılı bireyler haline gelmenizdir. Hafta sonu zorlu maratonda sınava girecek öğrencilerimize şimdiden başarılar diliyorum" dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum

Mehmet DENİZ

12 Haziran 2019 Çarşamba 14:53

Samulaşı zarara sokmuş olma başkan belediyeyi 2 yıl geri götürme.Sonra zamla kapatıyordun farkı.

vatandaş

11 Haziran 2019 Salı 16:29

Haberinizi düzeltin, halk otobüsünden özel halk otobüsünü anlıyoruz ve bu otobüsler ücretsiz değil, siyah plakalı Samulaşa ait otobüsler ücretsiz...

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da kilise pastöründen Hristiyan olmaya gelenlere Müslümanlığı öğrenin diyoruz açıklaması

Samsun'da kilise pastöründen Hristiyan olmaya gelenlere Müslümanlığı öğrenin diyoruz açıklaması