30 Kasım 2021 Salı

SAMSUN'DA YOLLARA KURULAN KAMERALAR EDS Mİ PTS Mİ! VALİLİKTEN AÇIKLAMA BEKLENİYOR

Samsun'da yollara kurulan kameralar EDS mi PTS mi! Valilikten açıklama bekleniyor

Samsun ve bazı ilçelerde trafiğin yoğun olduğu yollara kurulan kameralar EDS mi, PTS mi merak ediliyor. Samsun'a EDS kameraları mı kuruldu. Samsun Valiliğinden açıklama bekleniyor..

19 Aralık 2020 Cumartesi 22:25 GÜNCEL

Samsun araç trafiğinin olduğu noktalara konulan kameralar EDS tartışmalarını alevlendirirken söz konusu kameraların Plaka Tanıma Sistemi(PTS) olduğu da ileri sürülüyor.


Samsun'da KoronaVirüs'ten sonra en çok konuşulan konu araç trafiğinin olduğu noktalara konulan kameralar oldu. Samsun'da söz konusu o kameraların EDS mi, PTS mi olduğu konusunda kafalar karışık.

Bir süre önce Samsun'da bir çok noktada beliren kameralar araç sürücülerinin gündemi oldu. Söz konusu kameraların Elektronik Denetleme Sistemi(EDS) olduğunu öne sürenler, cezalarında yazılmaya başlandığını ileri sürerken, söz konusu kameraların Plaka Tanıma Sistemi olduğu da ifade ediliyor.

Samsun'da şu ara sosyal medyada gündem söz konusu kameralar olurken, bu kameraların EDS olmadığı PTS olduğunu savunanlarda var. Daha önce yapılan açıklamada kameraların PTS oldukları gündeme gelmişti. Ancak Samsun şehir merkezinden sonra Atakum ilçesinde de aynı kameraların ortaya çıkması tartışmaları alevlendirdi. Kimileri söz konusu kameralar için belediyelere tepki gösterirken, kimileri de bu kameraların tuzak sistemi olduğunu savundu.

Samsun Valiliğinin kentin bir anda gündemi olan ve EDS mi PTS mi olduğu tartışılan kameralarla ilgili bir açıklama yapması bekleniyor.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da 112 Acil şoförü Rıfat Sefa Ataseven Covid-19 nedeniyle yaşamını yitirdi

Samsun'da 112 Acil şoförü Rıfat Sefa Ataseven Covid-19 nedeniyle yaşamını yitirdi