16 Ocak 2022 Pazar

SAMSUN'DA YÜKSEK KESİMLERE KAR YAĞDI! KAPANAN YOLLARI BÜYÜKŞEHİR AÇIYOR

Samsun'da yüksek kesimlere kar yağdı! Kapanan yolları Büyükşehir açıyor

Samsun'da yüksek kesimlere kar yağdı, Büyükşehir Belediyesi kardan kapanan yolları açmak için çalışma başlattı. Samsun'a bağlı çok sayıda ilçede yağan kar yağışı yüksek yerleşim yerlerinde etkili oldu.

24 Mart 2021 Çarşamba 14:29 GÜNCEL
Samsun Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı ekipleri yüksek kesimlerde etkili olan kar yağışı nedeniyle kapanan yolları açmak için yoğun bir mücadele veriyor. 

Samsun’un 17 ilçesinde yüksek kesimlerde dün akşam itibariyle etkili olan kar yağışı, bazı yolları ulaşıma kapattı. Gece yarısından itibaren Samsun Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı ekipleri kapanan yolları açmak için seferber oldu. 4 bin 542 kilometrelik yol ağı bulunan kentte, karla mücadele kapsamında herhangi bir olumsuzluğun yaşanmaması için meteorolojinin uyarılarını da göz önüne alan ekipler, tedbirlerini artırdı. 23 greyder, 37 traktör beko, 11 lastikli loder, 25 kar bıçaklı kamyon, 12 kamyon, 17 mini case, 10 dozer, 15 solüsyon tankeri ile yol genişletme, tuzlama ve solüsyon çalışmalarını sürdüren ekipler, ulaşımın aksamaması için etkin bir mücadele veriyor.

Şuana kadar herhangi bir olumsuzluğun yaşanmadığı bölgede,  kapalı yollar tek tek açılıyor. Kar yağışının bazı bölgelerde yer yer devam ettiği belirtildi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Atakum ilçesinde Afanlı Deresi yemyeşil bir çehreye kavuşacak

Atakum ilçesinde Afanlı Deresi yemyeşil bir çehreye kavuşacak