04 Aralık 2020 Cuma

SAMSUN'DAKİ BİYOKÜTLE SANTRALİNE HDP'Lİ VEKİLİN MÜDAHİL OLMASI ÇARŞAMBALILARI KIZDIRDI

Samsun'daki Biyokütle Santraline HDP'li vekilin müdahil olması Çarşambalıları kızdırdı

Samsun'un Çarşamba ilçesinde yapılan Biyokütle Enerji Santrali ile ilgili HDP İzmir Milletvekili Murat Çepni'nin 'Termik Santral' diyerek mesaj atması ve müdahil olması vatansever Çarşambalıları kızdırdı.

24 Mayıs 2020 Pazar 19:29 GÜNCEL

Samsun'un Çarşamba ilçesinde yapılacak olan Biyokütle Enerji Santrali ile ilgili HDP İzmir milletvekili Murat Çepni, sosyal medya sayfasından mesajı atarak, Çarşamba Ovasının tehdit altında olduğunu öne sürdü.


HDP  İzmir Milletvekili Murat Çepni'nin Biyokütle Santralini 'Termik Santral' olarak nitelemesi ise şaşkınlık yaratırken,  Çepni'nin konuyla ilgili sosyal medya sayfasından yaptığı paylaşıma Çarşambalılar tepki gösterdi.

Biyokütle Enerji Sanntrali ile ile ilgili olaya terör örgütü PKK ile ismi anılan HDP'nin müdahil olmasını kabul etmeyen Çarşambalılar, "O gitsin önce askerimizi, polisimizi şehit eden PKK'yı kınasın. Bizim terör örgütü PKK ile birlikte hareket eden HDP'li vekilin desteğine ihtiyacımız yok" dedi.

Öte yandan HDP İzmir Milletvekili Çepni'nin yaptığı paylaşımda, yenilenebilir enerji kaynakları arasında yer alan Biyokütle Santrali için 'Termik Santral' ifadesini kullanması ise algı yaratmaya yönelik bir girişim olarak yorumlandı. Zira Çarşamba ilçesinde yapılacak olan enerji santrali termik değil, biyokütle enerji santrali.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da 65 yaş üstü Ramazan Bayramının ilk günü izin kapsamında sokaklara çıktı

Samsun'da 65 yaş üstü Ramazan Bayramının ilk günü izin kapsamında sokaklara çıktı