27 Haziran 2019 Perşembe

SAMSUN'DAN KUVEYT'E DİREKT UÇAK SEFERLERİ HAZİRAN'DA BAŞLIYOR

Samsun'dan Kuveyt'e direkt uçak seferleri Haziran'da başlıyor

Samsun'dan Kuveyt'e direkt uçak seferlerinin Haziran ayından itibaren başlayacağı açıklandı. Samsun'dan Rusya'nın Krasnodar şehrine yapılan direkt uçak seferlerinin arıdından Kuveyt'e de doğrudan uçak seferlerinin yapılacağı bildirildi.

25 Nisan 2018 Çarşamba 17:22 GÜNCEL

Samsun'dan Kuveyt'e doğrudan uçak seferlerinin başlayacağını açıklayan Samsun Kültür ve Turizm İl Müdür Vekili İrfan Göz, "Samsun-Kuveyt direkt uçak seferlerinin haziran ayında başlamasını bekliyoruz" dedi.


Samsun Kültür ve Turizm Müdür Vekili İrfan Göz, makamında gazetecilere yaptığı açıklamada, Samsun-Kuveyt arasında doğrudan uçak seferlerinin başlaması için yapılan çalışmalarda sona gelindiğini söyledi.

Samsun Kültür ve Turizm Müdür Vekili İrfan Göz, Samsun'dan Kuveyt'e yapılacak direkt uçak seferlerinin başlayacak olmasının turizmin yanı sıra kentin ticaret hacminin gelişmesine de olumlu etki sağlayacağını vurguladı.

Türk Hava Yolları (THY) ile Ortadoğu'dan direkt yapılacak uçak seferleriyle ilgili bir süredir çalışma yürüttüklerini belirten İrfan Göz, THY'nin 30 Nisan'da Kuveyt'te seyahat acenteleriyle bir araya gelerek tanıtım yapacağını belirtti. Samsun Kültür ve Turizm Müdür Vekili İrfan Göz,  tanıtım çalışmaları sonrası yaz sezonunda uçak seferlerinin başlayacağını belirterek, şunları dile getirdi:

"Samsun-Kuveyt direkt uçak seferlerinin haziran ayında başlamasını bekliyoruz. Bu, Samsun'un turizm ve ticareti açısından çok önemli bir gelişme. Samsun doğal, tarihi ve kültürel zenginlikleri, deniz, kara, hava, demiryolu ulaşım imkanlarıyla Karadeniz Bölgesi'nin amiral gemisidir. Samsun kayak, termal, sağlık, doğa ve deniz turizmi başta olmak üzere birçok alternatif turizm çeşitliliğiyle önemli bir potansiyele sahiptir."

İrfan Göz, Suudi Arabistan'da Cidde ve Riyad ile Lübnan'a doğrudan uçak seferlerinin yapılması yönünde çalışmalarının olduğunu da sözlerine ekledi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da PARKTEK'in icra takiplerine itiraz halinde borçtan kurtulmak mümkün mü

Samsun'da PARKTEK'in icra takiplerine itiraz halinde borçtan kurtulmak mümkün mü