16 Temmuz 2019 Salı

SAMSUN'DAN MİLLİ OTOMOBİL FABRİKASI İÇİN BABAYİĞİTLERE BEDELSİZ ARSA TEKLİFİ

Samsun'dan milli otomobil fabrikası için babayiğitlere bedelsiz arsa teklifi

Samsun'un Havza İlçe Belediyesi Başkanı Murat İkiz, milli otomobili üretecek babayiğitlere bedelsiz arsa teklifinde bulundu. Havza Belediyesi Başkanı Murat İkiz, milli otomobil fabrikasının Havza Organize Sanayi Bölgesinde kurulması halinde bedelsiz arsa tahsisi yapacaklarını açıkladı.

22 Kasım 2017 Çarşamba 16:02 GÜNCEL

Samsun'un Havza İlçe Belediye Başkanı Murat İkiz yerli otomobil üretimi için talep gelmesi halinde Havza Organize Sanayi Bölgesinde bedelsiz arsa tahsisine de hazır olduklarını ifade etti.


Samsun'un Havza İlçe Belediyesi Başkanı Murat İkiz, milli otomobil fabrikasına talip olduklarını belirterek, babayiğitlere yaptığı çağrıda Havza Organize Sanayi Bölgesinde bin dekarında alt yapısı tamamlanmış, genişleme alanları ile 10 bin dekarlık bir araziyi bedelsiz tahsis edeceklerini açıkladı. 

Havza Organize Sanayi Bölgesinin (OSB)’nin gerek konumu gerekse yatırımcılar için sunduğu imkanlar ile yerli otomobil üretimi için Havza Organize Sanayi Bölgesinin her şeyiyle uygun bir yer olduğunu dile getiren Havza Belediye Başkanı Murat İkiz, yaptığı açıklamada, "Türkiye'de yerli otomobil'in gerçekleştireceğini ve 2021 yılı itibari ile satışa sunulacağını ifade ettiler. Bu hamle inşallah ülke ekonomisine de ciddi bir katkı sunacak. Biz de Havza bu gurura ortak olmak ve yerli otomobil üretimine katkı sağlamak adına talep gelmesi durumunda ücretsiz yer arsa tahsisi yapmaya hazırız. Biz yer vermeye hazırız, yeter ki gelsinler" dedi.

Murat İkiz, milli otomobil ile ilgili yaptığı açıklamada şunları dile getirdi. 
"Deniz, Hava, Kara ve Demir Yollarına yakınlığı ile ulaşım ve ikmal sorunu olmayan Havza OSB yerli otomobil üretimi için bedelsiz arsa tahsisine hazır.  Karadeniz’in giriş kapısı olan ve yapılacak yatırımlar ile hızlı bir büyüme potansiyeli olan Havza bu iş işçin uygun bir yer. Eğer bu yatırım ilçemize gelirse Havzamız, Samsunumuz ve bölgemiz içinde hayırlı olur."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Çarşamba'da Yeşilırmak üzerine 164 metre uzunluğunda köprü yapılıyor

Samsun Çarşamba'da Yeşilırmak üzerine 164 metre uzunluğunda köprü yapılıyor