22 Ekim 2021 Cuma

SAMSUN'DAN MUTENA GIDA VE ŞAHİNBEY SÜT ÜRÜNLERİ SAHTECİLİK YAPAN FİRMALAR LİSTESİNDE

Samsun'dan Mutena Gıda ve Şahinbey Süt Ürünleri sahtecilik yapan firmalar listesinde

Samsun'da ürünlerinde taklit, tağşiş ve sahtecilik yapan firmalar listesinde Mutena Gıda Tarım Hay. İnş. firması ile Terme ilçesinde bulunan Şahinbey Süt Ürünleri yer aldı.

12 Haziran 2020 Cuma 12:15 GÜNCEL

Tarım ve Orman Bakanlığı, et ve süt ürünlerinde sahtecilik, taklit ve tağşiş yapan 69 firmayı açıklarken, açıklanan firmalar arasında Samsun'dan iki marka yer aldı.

 

Tarım ve Orman Bakanlığı, sattığı ürünlerde sahtecilik yapan 69 firmanın isimlerini ifşa etti. Bakanlık tarafından açıklanan sahtecilik yapan firmalar listesinde ise Samsun'dan iki firma yer aldı.

Bugün açıklanan listede et ve süt ürünlerine at etinden köfte yapan firmaların yanı sıra kırmızı bibere boya katan firmalar olduğu belirtilerek, bu firmaların isimleri yayınlandı.Samsun'dan ise bakanlık tarafından açıklanan listede yer alan Mutena Gıda'nın ürettiği  ısıl işlem görmüş sucuklara biti spesifik soya geni kattığı tespit edilirken, Terme ilçesinde üretim yapan ve Orta Karadeniz bölgesine satış yapan  Şahinbey Süt Ürünleri firmasının tel peynirde nişasta kullandığı belirlendi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Valisi Osman Kaymak: Beklemiyordum mahkeme kadıya mülk değil

Samsun Valisi Osman Kaymak: Beklemiyordum mahkeme kadıya mülk değil