20 Haziran 2019 Perşembe

SAMSUN'DAN YERLİ OTOMOBİL FABRİKASI İÇİN ZORLU HOLDİNG'E DAVET YAPILDI

Samsun'dan yerli otomobil fabrikası için Zorlu Holding'e davet yapıldı

Samsun'un Havza İlçe Belediyesi Başkanı Murat İkiz, Zorlu Holding sahibi Ahmet Nazif Zorlu ile görüşerek, milli otomobil fabrikasını Havza ilçesine yapması için davette bulundu.

18 Aralık 2017 Pazartesi 13:30 GÜNCEL
Samsun'un Havza İlçe Belediyesi Başkanı Murat İkiz ve beraberinde bulunan heyet, milli otomobil fabrikası için Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Nazif Zorlu ile görüştüler.

Samsun'un Havza İlçe Kaymakamı Metin Yılmaz, Havza Belediye Başkanı Murat İkiz ile Havza Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erkan Acar’dan oluşan heyet yerli otomobil üretimini Havza’ya kazandırmak için yapılan çalışmalar kapsamında yerli otombil üretiminde yer alan 5 firmadan bir olan Zorlu Holdingi ziyaret ederek Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Nazif Zorlu ile görüştüler.

Yapılan görüşmede Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Nazif Zorlu’ya Havza Organize Sanayi Bölgesinin avantajları hakkında bilgiler verilerek, yerli otomobil üretimi için ücretsiz yer tahsisi yapılacağı belirtildi.  Ziyarette ayrıca yerli otomobil üretimi ile ilgili olarak Samsun Valiliği ve OKA tarafından yapılan çalışmalar hakkında da kapsamlı bilgiler verilerek Samsun Valiliğin hazırlatmış olduğu kitapçık Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Nazif Zorlu’ya verildi. Ahmet Nazif Zorlu ile yapılan görüşmede yerli otomobil üretimi dışında Zorlu Holding tarafından ilçeye yapılabilecek yatırımlar gündeme geldi.

Ziyaret ile ilgili olarak bir açıklama yapan Havza Belediye Başkanı Murat İkiz ziyaretin olumlu bir havada geçtiğini belirterek, “Yerli otomobil üretimin Havza’ya kazandırılması kapsamında çalışmalarımıza devam ediyoruz. Havza olarak biz bu işe gönülden inanıyoruz ve toplumun her kesiminden destek alıyoruz. Almış olduğumuz bu destek ile çalışmalarımıza ara vermeden devam etmekteyiz. Yerli otomobil üretimi konusunda Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Ahmet Nazif Zorlu’yu ziyaret ettik ve kendisine Havza Organize Sanayi Bölgesinin ulaşım ağlarına yakınlığını ve alan genişleme kapasitesine ile Karadeniz’in en büyük organize sanayi bölgesi olduğunu ilettik. 

Görüşmemizde ayrıca Zorlu Holding tarafından Havza’ya yapılabilecek diğer yatırımlar gündeme geldi. Bu ziyaret inşallah ilçemiz için hayırlı olacak.” Dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Mehmet TEKTAŞ

18 Aralık 2017 Pazartesi 13:43

Havza belediye Bşk. Canı gönülden teprik ediyorum iş böyle yapılır.

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun İnternet Gazetecileri Cemiyeti kuruldu

Samsun İnternet Gazetecileri Cemiyeti kuruldu