20 Mayıs 2019 Pazartesi

SAMSUNLU ASKER AKTÜTÜN HUDUT TABURUNDA HULUSİ AKAR'I VERDİĞİ TEKMİL İLE MEST ETTİ

Samsunlu asker Aktütün Hudut Taburunda Hulusi Akar'ı verdiği tekmil ile mest etti

Samsunlu asker, Aktütün Hudut Taburunu ziyaret eden Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ı verdiği tekmil ile adeta mest etti.

21 Ağustos 2018 Salı 11:19 GÜNCEL

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Irak sınırının sıfır noktasındaki Aktütün Hudut Taburuna yaptığı ziyarette Samsunlu bir askerin kendisine verdiği tekmil karşısında mest oldu.


Genelkurmay eski Başkanı Hulusi Akar, Kurban Bayramında Irak sınırının sıfır noktasındaki Aktütün Hudut Taburuna gitti.  Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, burada  1700 rakımlı tepedeki komutanlıkta görevli nöbetçi askerlerden hudut tekmilini aldı. Bakan Hulusi Akar'a hudut tekmilini veren o askerlerden birisi ise Samsunlu çıktı.Aktütün Hudut Taburunu ziyaret eden Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'a tekmil veren Samsunlu asker,  "Aziz Türk milletinin namus ve şerefini, vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğünü sorumluluk bölgemde korumakla görevli gözetliyiciyim. Vatan ve millet uğruna seve seve can vermeye hazırım komutanım" diyerek tekmil verdi. Bakan Hulusi Akar,  aldığı tekmil sonrası "Aferin oğlum" diyerek Samsunlu askeri yanına giderek öptü.
Kaynak: SamsunKentHaber

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Kurban Bayramı klasiği! Acemi kasaplar yine kendilerini kesti

Samsun'da Kurban Bayramı klasiği! Acemi kasaplar yine kendilerini kesti