27 Mayıs 2020 Çarşamba

SAMSUNLU BALIKÇILARA UYARI! KARADENİZ'DE ROKET VE FÜZE ATIŞI YAPILACAK O TARİHTE DENİZE AÇILMAYIN

Samsunlu balıkçılara uyarı! Karadeniz'de roket ve füze atışı yapılacak o tarihte denize açılmayın

Sinop'ta, 18 Mart-5 Nisan tarihleri arasında Karadeniz'de füze ve roket atışı yapılacak olması nedeni ile Samsunlu balıkçılara denize açılmamaları uyarısı yapıldı,

13 Mart 2019 Çarşamba 19:57 GÜNCEL

Sinop'ta 18 Mart-5 Nisan 2019 tarihleri arasında Karadeniz'de Kara Kuvvetleri Komutanlığına bağlı 58. Topçu Tugay Komutanlığı tarafından roket ve füze atışı gerçekleştirileceği bu nedenle Samsun ili dahil Sinop ve Ordu'da balıkçıların denize açılmamaları gerektiği uyarısı yapıldı.


Sinop'ta, 18 Mart-5 Nisan tarihlerinde roket ve füze atışı yapılacağı belirtilerek, atış saatlerinde balıkçıların denize açılmaması gerektiği bildirildi.

Ordu Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, Kara Kuvvetleri Komutanlığına bağlı 58. Topçu Tugay Komutanlığınca, 18 Mart - 5 Nisan 2019 tarihlerinde MSB Sinop Atış Alanı'ndan (Test Merkezi) NOTAM-NOTMAR sahası ve süresi içerisinde belirtilen hedeflere roket ve füze atışları icra edileceği aktarıldı. 

Gerçekleştirilecek roket ve füze atışı nedeniyle Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Sinop, Samsun, Ordu, Giresun ve Trabzon Valilikleri ve Sahil Güvenlik Komutanlığının uyarıldığı vurgulanan açıklamada, gerekli güvenlik tedbirlerinin alınması istendi.

Açıklamada, şu bilgilere yer verildi:

"Yapılan uyarıda, atış faaliyetinin emniyetli bir şekilde icra edilmesi, herhangi bir can ve mal kaybına neden olunmaması maksadıyla 18 Mart-5 Nisan 2019 tarihleri arasında, sabah 07.00'den akşam 18.00'e kadar Sinop'tan Doğu Karadeniz'e doğru (Samsun'dan Trabzon'a kadar) yer alan bölgede liman çıkışı yapacak teknelerin uyarılması ve söz konusu tarih ve saatlerde balıkçıların denize açılmamalarına yönelik bilgilendirilmesi istendi."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da 4'üncü kattan düşen öğretmen Feridun Keskin yaşamını yitirdi

Samsun'da 4'üncü kattan düşen öğretmen Feridun Keskin yaşamını yitirdi