16 Ocak 2022 Pazar

SAMSUNLU İDLİB ŞEHİDİ TAYFUN PEKEL VE EYÜP GÜLAŞTI'NIN ACI VEREN ORTAK KADERİ

Samsunlu İdlib şehidi Tayfun Pekel ve Eyüp Gülaştı'nın acı veren ortak kaderi

İdlib'de şehit düşen Samsunlu piyade uzman onbaşı Tayfun Pekel ve piyade uzman onbaşı Eyüp Gülaştı'nın acı veren ortak kaderleri..

01 Mart 2020 Pazar 01:02 GÜNCEL

Samsun'a İdlib'den gelen iki şehit uzman onbaşının, ortak kaderi yürekleri dağladı. Samsunlu Tayfun Pekel ve Eyüp Gülaştı İdlib'de birer gün arayla şehit oldu.


İdlib'de birlikte görev yapan Samsunlu piyade uzman onbaşı Tayfun Pekel ve piyade uzman onbaşı Eyüp Gülaştı birer gün arayla şehit oldu. İdlib'de silah arkadaşı olan ve sıkı arkadaş oldukları öğrenilen şehit Tayfun Pekel ve şehit Eyüp Gülaştı'nın aynı sofrada birlikte yemek yerken çekilmiş olan fotoğrafları görenleri hüzne boğdu. 

Samsunlu Şehit piyade uzman onbaşı Tayfun Pekel'in cenazesi Cumartesi günü Canik ilçesi Düvecik mahallesi mezarlığında toprağa verilirken, piyade uzman onbaşı Eyüp Gülaştı'nın şehadet haberi de silah arkadaşı Pekel'in toprağa verildiği gün Samsun'a geldi.Şehit Tayfun Pekel'in acısını yaşayan Samsun, Eyüp Gülaştı'nın şehadet haberinin de gelmesi ile kahroldu. İdlib'de görev yapan ve Samsunlu olan şehit piyade uzman onbaşı Eyüp Gülaştı'nın cenazesi de hava yolu ile memleketine getirilirken, şehidin naaşı 1 Mart Pazar günü Çarşamba ilçesinde toprağa verilecek.

İdlib'de bir ekmeği bölüşen ve yedikleri içtikleri ayrı gitmeyen iki silah arkadaşının birer gün arayla şehit olması sonrası, cephede birlikte yemek yerken çekilmiş fotoğraflarının ortaya çıkması 'Kaderleri bir yazılmış' dedirtti. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Fuat Köktaş'tan İdlib açıklaması! Şehitlerimizin kanı yerde kalmayacak

Fuat Köktaş'tan İdlib açıklaması! Şehitlerimizin kanı yerde kalmayacak