23 Şubat 2020 Pazar

SAMSUNLU KADINLAR İLİK NAKLİ BEKLEYEN ÖYKÜ ARİN YAZICI İÇİN KÖK HÜCRE BAĞIŞI YAPTI

Samsunlu kadınlar ilik nakli bekleyen Öykü Arin Yazıcı için kök hücre bağışı yaptı

Samsun'da Kadın Dayanışması üyeleri ve gönüllü kadınlar İzmir'de ilik nakli bekleyen 3.5 yaşındaki Öykü Arin Yazıcı için kök hücre bağışında bulundu.

02 Şubat 2019 Cumartesi 19:15 GÜNCEL

Samsun'da, İzmir'de yaşayan ve lösemi hastası olan Öykü Arin Yazıcı için kök hücre bağışı çağrısında bulunan kadınlar, minik Öykü Arin için Kızılay Kan Merkezine giderek kök hücre bağışı yaptı.


Samsun Kadın Dayanışması üyeleri ve gönüllü kadınlar, İzmir'de lösemi teşhisi konulan ve ilik nakli bekleyen 3,5 yaşındaki Öykü Arin Yazıcı için kök hücre bağışı yaptı.

İzmir'de Juvenil Myelomonositik Lösemi (JMML) tanısı konduktan sonra iyileşme umudu için ilik nakli gereken ve düzenlenen çok sayıda kampanyaya rağmen henüz netice alınamayan Öykü Arin için Samsun Kızılay Kan Merkezine gelen kadınlar, kök hücre bağışında bulundu. Samsun'da Öykü Arin Yazıcı için kök hücre bağışı kampanyasına katılan gönüllülerden Gizem Kasırga, AA muhabirine yaptığı açıklamada, dünyanın en güzel sesinin çocuk kahkahaları olduğunu, minik Öykü'nün gülücüklerinin eksilmemesi için bir araya geldiklerini söyledi.

Öykü'nün ve kanser hastası diğer çocukların geleceklerini kurtarmak için kök hücre bağışında bulunduklarını belirten Kasırga, bütün Samsun halkını da kök hücre bağışında bulunmaya davet etti.

Bağış kampanyasına katılan diğer gönüllüler de herkese Öykü ve onun gibi uygun kök hücre bekleyen çocuklara umut olma çağrısında bulundu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Cumhur İttifakı İlkadım'da birlikte kazanacağız mesajı verdi

Samsun'da Cumhur İttifakı İlkadım'da birlikte kazanacağız mesajı verdi