18 Haziran 2019 Salı

SAMSUNLU MOTOR USTASI ONUR ŞİRİN, 350 ŞEHİDİN İSMİNİ ARABASININ ÜZERİNE YAZDI

Samsunlu motor ustası Onur Şirin, 350 şehidin ismini arabasının üzerine yazdı

Samsun'un Canik ilçesi Eski Sanayi Sitesinde motor ustası olan Onur Şirin, 350 şehidin ismini arabasının üzerine yazdı. Samsun'da şehitlerin isimlerinin yazılı olduğu arabayı görenler, Onur Şirin'i tebrik ediyor.

10 Şubat 2018 Cumartesi 15:47 GÜNCEL

Samsunlu motor ustası Onur Şirin'in, dışını tamamen Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi ve terörle mücadelede şehit düşen 350 kişinin ismi ile donattığı otomobili ilgi çekiyor.


Samsun'un Canik ilçesi Eski Sanayi Sitesi'nde motor ustası olan Onur Şirin, FETÖ'nün darbe girişiminde ve terörle mücadelede şehit olanlardan bazılarının isimlerini otomobilinin kaportasına yazdı. Kırmızı renkli otomobilin ön ve arka camlarını ay yıldızla kaplayan Onur Şirin, yan camlarını da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz şehidi Astsubay Ömer Halisdemir, Trabzonl'da şehit edilen 15 yaşındaki Eren Bülbül'ün fotoğrafları ve F-16 savaş uçağı fotoğraflarıyla süsledi.350 şehidin ismini arabasının üzerine yazan Onur Şirin, yurt içi ve yurt dışında yürütülen terörle mücadele kapsamında verilen şehitlerin haberlerini aldıkça büyük üzüntü yaşadıklarını söyledi. Şehitlerin unutulmaması gerektiğine dikkati çeken Onur Şirin, "Şehitlerimizin adlarının unutulmaması için otomobilimi onların adları ile donattım. Şehitlerimiz sayesinde Türkiye'nin bölünmediğini sokaktaki vatandaşlarımıza tekrar tekrar hatırlatmak istedim." dedi.Otomobilini görenlerin şaşırdığına, hatta durdurup fotoğrafını çekenler de olduğuna işaret eden Şirin, "Bana teşekkür eden insanlar, alnımdan öpen yaşlı teyzelerimiz var. Gönül ister ki hiç şehidimiz olmasın ama onlar, ülkemizin bölünmez bütünlüğü için canlarını feda etti." ifadesini kullandı.

Vatandaşlar da şehitlerin adının unutulmaması için otomobilini şehitlerin adı ile donatan Onur Şirin'i tebrik etti.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Erdoğan Tok'a Afrin'de görevli PÖH ve JÖH'den mektup ve zeytin dalı geldi

Erdoğan Tok'a Afrin'de görevli PÖH ve JÖH'den mektup ve zeytin dalı geldi