23 Temmuz 2019 Salı

SAMSUNLU ŞEHİT PİLOT ÜSTEĞMEN YASİN BOY'UN CENAZESİ MEMLEKETİNE ASKERİ UÇAKLA GETİRİLDİ

Samsunlu şehit pilot üsteğmen Yasin Boy'un cenazesi memleketine askeri uçakla getirildi

Nevşehir'de düşen F-16 savaş uçağında şehit olan Samsun doğumlu pilot üsteğmen Yasin Boy'un cenazesi Türk Hava Kuvvetlerine ait askeri uçak ile Çarşamba Havaalanına getirildi.

23 Mart 2018 Cuma 13:21 GÜNCEL

Samsunlu şehit pilot Yasin Boy'un cenazesi memleketine getirildi.  Nevşehir'in Gülşehir ilçesinde düşen F-16 savaş uçağında şehit olan Pilot Üsteğmen Yasin Boy'un cenazesi, Samsun'da gözyaşları arasında karşılandı.


Nevşehir'de düşen F-16 savaş uçağında şehit olan pilot üsteğmen Yasin Boy'un cenazesi, Adana'daki İncirlik 10. Tanker Üs Komutanlığında düzenlenen törenin ardından askeri uçakla Samsun Çarşamba Havalimanı'na getirildi.

Samsunlu şehit pilot üsteğmen Yasin Boy'un cenazesini Çarşamba Havaalanında, babası Ramazan, annesi Güllü ve astsubay ağabeyi Levent Boy'un yanı sıra Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, Samsun Valisi Osman Kaymak, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ile diğer yetkililer karşıladı.

Şehit pilot Yasin Boy'un eşi Çağla ve 4 yaşındaki oğlu Meriç Boy ile silah arkadaşları da aynı uçakla Samsun'a geldi. Şehit Yasin Boy'un naaşı, cenaze aracı ile helallik alınmak üzere Samsun'un  İlkadım ilçesi Zeytinlik Mahallesi'nde baba evine götürüldü. Bu sırada Sağlık Bakanı Ahmet Demircan şehit Yasin Boy'un babası Ramazan Boy'u, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan da annesi Güllü Boy'u teselli etmeye çalıştı. Öte yandan İlkadım Belediyesi tarafından şehit Yasin Boy'unZeytinlik Mahallesi'nde bulunan evinin önünde taziye çadırı kuruldu, şehidin baba evi ve bulunduğu sokak Türk bayrakları ile donatıldı. İki kardeşi bulunan şehit Pilot Üsteğmen Yasin Boy, evli ve bir çocuk babasıydı.

Nevşehir'de düşen savaş uçağında şehit olan Yasin Boy'un naaşı, bugün ikindi namazını müteakip Samsun Büyük Cami'de düzenlenecek törenin ardından Garnizon Şehitliği'nde toprağa verilecek.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsunlu şehit pilot Yasin Boy'un cenazesini anne ve babası gözyaşları ile karşıladı

Samsunlu şehit pilot Yasin Boy'un cenazesini anne ve babası gözyaşları ile karşıladı