23 Temmuz 2019 Salı

SAMSUNLU ŞEHİT PİLOT YASİN BOY'UN CENAZESİNİ ANNE VE BABASI GÖZYAŞLARI İLE KARŞILADI

Samsunlu şehit pilot Yasin Boy'un cenazesini anne ve babası gözyaşları ile karşıladı

Samsunlu şehit pilot üsteğmen Yasin Boy'un cenazesi Çarşamba Havaalanına getirilirken, şehidin annesi Güllü ve babası Ramazan Boy oğullarının cenazesi askeri uçaktan indirilirken gözyaşlarına boğuldu.

23 Mart 2018 Cuma 13:46 GÜNCEL

Nevşehir'de düşen F-16 savaş uçağında şehit olan Samsunlu pilot üsteğmen Yasin Boy'un cenazesini, annesi Güllü ve babası Ramazan Boy gözyaşları arasında karşıladı.


Samsun Çarşamba Havaalanına askeri uçakla getirilen şehit Yasin Boy'un cenazesini Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, Samsun Valisi Osman Kaymak, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ile diğer yetkililer karşıladı. Şehit Yasin Boy'un eşi Çağla ve 4 yaşındaki oğlu Meriç Boy ile silah arkadaşları da aynı uçakla Samsun'a geldi. Şehit Yasin Boy'un  4 yaşındaki oğlu Meriç ise askeri uçaktan babasının cenazesi indirilirken, hiç bir şeyden habersiz şekilde bir akrabasının kucağında uyuması bu durumu görenleri üzüntüye boğdu. 

Oğulları üsteğmen Yasin Boy'un şehit olması nedeni ile havaalanında büyük üzüntü yaşayan ve gözyaşlarına boğulan baba Ramazan Boy'u Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, şehidin annesi Güllü Boy'u ise AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan teselli etti. Çiğdem Karaaslan,  gözyaşlarına boğulan şehit Yasin Boy'un annesi Güllü Boy'un başına, başını yaslayarak acısını paylaştı.

Şehit Yasin Boy'un naaşı, bugün ikindi namazını müteakip Samsun Büyük Cami'de düzenlenecek törenin ardından Garnizon Şehitliği'nde toprağa verilecek.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Bafra Belediyesi engelliler için, Engelli Ulaşım Aracı aldı

Samsun Bafra Belediyesi engelliler için, Engelli Ulaşım Aracı aldı