24 Ağustos 2019 Cumartesi

SAMSUNLU VATANDAŞ ÇUKUR DİZİSİNİN O SAHNESİNİ BİMER'E ŞİKAYET ETTİ

Samsunlu vatandaş Çukur dizisinin o sahnesini BİMER'e şikayet etti

Samsun'un 19 Mayıs ilçesinde bir vatandaş, trafik polisine hakaret sahnesinin yer aldığı Çukur dizisini BİMER'e şikayet etti.

20 Şubat 2018 Salı 14:09 GÜNCEL

Samsun'un 19 Mayıs ilçesinde bir vatandaş, tepkilere neden olan Çukur dizisinde ki trafik polisine "Haritadan yer seç" denildiği sahneyi BİMER'e başvurarak şikayet etti.


Show TV'de dün akşam yayınlanan Çukur dizisinin 17'inci bölümünde trafik polisine 'Haritadan yer seç' şeklinde sözlerin yer alması, tepkilere neden olmuştu. Çukur dizisinde Emrah Komiserin aracını durduran trafik polisine, hakaretlerin yer aldığı sahnenin ekranlara gelmesi, sosyal medyada da gündem olarak tepkilere neden olmuştu.

Samsun'un 19 Mayıs ilçesinde bir vatandaş ise Çukur dizisinde yer alan bu sahne ile ilgili Başbakanlık İletişim Merkezi(BİMER() başvurarak şikayetçi oldu.  Çukur dizisinde trafik polisine hakaret sahnelerinin yer alması sonrası BİMER'e başvuran Samsun'un 19 Mayıs ilçesinden S.Y isimli bir vatandaş şikayetinde şunları dile getirdi.

"Diziyi hayretler içinde izledim. Akan trafikde makas atması ve trafik polisini aşağılamasını ve kendine yer seç diyerek tehtit etmesini gördüğümde çok sinirlendim. Bir senaryoda olsa kesinlikle kabul edilemez bir durum. Orada Türkiye Cumhuriyeti polis’i bulunmaktadır. Ayrıca görevli kişi figüran yada oyuncu olabilir ama üstündeki üniforma ve motosikleti polisimize aittir. Bu kabul edilemez bir durumdur. Yetkililer bu sahne için  yapımcı firma’ ve yayınlayan kanal hakkında en ağır ceza uygulamasını talep ediyorum." 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Tayran Ataker

06 Mart 2018 Salı 18:18

Çukurdaki kürdan sahneleri hiç hoş değildir.Gerisi mukkemel çok severek izliyorum.Kurdan sahnesi gelince k**** değiştirmek zorunda kalıyorum.Çünkü elimde değil tiksindirici bi şey malesef.

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Adana'da 4,5 yaşındaki kız çocuğuna tecavüz eden o hayvana 66 yıl hapis istendi

Adana'da 4,5 yaşındaki kız çocuğuna tecavüz eden o hayvana 66 yıl hapis istendi