27 Ocak 2022 Perşembe

SAMSUNLULAR SU KOKUYOR DİYOR SASKİ GENEL MÜDÜRÜ İSE 'İÇİN SIKINTI YOK'

Samsunlular su kokuyor diyor SASKİ Genel Müdürü ise  'İçin sıkıntı yok'

Samsun SASKİ Genel Müdürü Fatih Yıldız, vatandaşların içme suyunda ki koku ve çamur şikayeti ile ilgili Samsunlulara, "Suyu için sıkıntı yok" dedi.

24 Şubat 2020 Pazartesi 17:15 GÜNCEL

Samsun'da içme suyunda yaşanan koku ve çeşmelerden çamur aktığı ile ilgili şikayetler üzerine SASKİ Genel Müdürü Fatih Yıldız, su da sıkıntı olmadığını açıkladı.


SASKİ Genel Müdürü Yıldız, Samsunluların içme suyunda koku olduğu ve ev musluklarından çamur aktığı yönünde ki şikayetleri ile ilgili bir açıklama yaptı. Bu açıklamada SASKİ Genel Müdürü Fatih Yıldız, içme suyu kalitesinin sürekli takip edildiğini bu nedenle Samsunluların suyu güvenle içebileceğini belirtti.

İçme suyunda sürekli olarak tahlillerin yapıldığını kaydeden Fatih Yıldız'ın bu açıklamalarına rağmen Samsunluların suda ki koku ve çamur aktığı ile ilgili şikayetleri bugünde devam etti. Bazı vatandaşlar içme suyunda halen koku olduğu, suyu içemediklerini, duş alamadıklarını söyledi.

Samsun SASKİ, hafta sonu baş gösteren su da ki koku olayı ile ilgili dün yaptığı açıklamada, arıtma tesislerinde ki ham su taşıyan hatlarda ve tesislerde ki havuzlarda  yapılan temizlik ve bakım çalışması nedeni ile suyun estetik kalitesinde değişiklikler yaşandığını duyurmuştu. Samsun SASKİ Genel Müdürü Fatih Yıldız, koku sorunu ile ilgili bugün yaptığı açıklamada ise kar ve yağmur yağışı sonrası yaşanan mevsim geçişleri nedeni ile içme suyunda tat ve koku değişikliklerinin yaşanabileceğini belirtti.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Hakan erdal

24 Şubat 2020 Pazartesi 20:37

Sağlik il mud.cevre birimi suda agir metal aluminyum bulmadi yani, kokmuyo , renkte bisey yok, olumcul agar metal yok, sizin burnunuz mu pis diyonuz, bunlari yaptigi hizmet kotu deyince terorist oluyoz,

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

CHP Samsun Milletvekillerinden Atatürk logosunu kaldıran SASKİ'ye tepki

CHP Samsun Milletvekillerinden Atatürk logosunu kaldıran SASKİ'ye tepki