27 Ekim 2021 Çarşamba

SAMSUNLULARI YEPAŞ'IN ŞİŞKİN ELEKTRİK FATURALARI ÇARPTI!

Samsunluları YEPAŞ'ın şişkin elektrik faturaları çarptı!

Samsunlular YEPAŞ'tan gelen elektrik faturaları ile şoke girdi. Samsun'da çok sayıda vatandaş, YEPAŞ'tan gelen şişkin elektrik faturaları ile neye uğradığını şaşırdı.

27 Ağustos 2021 Cuma 15:15 GÜNCEL

YEPAŞ'ın hizmet bölgesinde bulunan şehirlerde vatandaşlar yüksek gelen elektrik faturalarından dert yanıyor.  Samsunluları YEPAŞ'ın şişkin elektrik faturaları çarptı!


Samsun'da bir haneye 1.379,69 Tl, başka bir haneye ise 1.153,92 TL elektrik faturası geldi.

Bir çok vatandaş YEPAŞ'tan gelen şişkin elektrik faturalarını sosyal medyadan paylaşarak duruma tepki gösteriyor. 

YEPAŞ ise yüksek gelen elektrik faturaları ile ilgili yaptığı açıklamada, "Okuma süresine bağlı olarak faturaların artmış olmasının yanı sıra Temmuz ve Ağustos dönemleri yüksek sıcaklıklar sebebiyle elektrik tüketiminde rekorlarının kırıldığı dönemler olmuştur. Bölgemiz de de yoğun olarak hissedilen sıcaklıklar sadece klima tüketimlerinde artışlara sebep olmamış tüm elektrikli cihazların tüketimlerinde artışlara söz konusu olmuştur.  Bu durumda elektrik tüketimlerinin artmasına, dolayısıyla artan elektrik faturalarına sebep olmuştur.  Ayrıca, bazı müşterilerimizden gelen şikâyetlerde, bu dönemde düzenlenen elektrik faturaların zamlı elektrik tarifeleri üzerinden düzenleneceği yönünde endişe duydukları görülmektedir. Elektrik Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK)  tarafından açıklanan ve 1 Temmuz 2021 tarihi itibariyle tüm abone grupları bazında geçerli olan tarifelerde  %15’lere varan oranlarda artışlar yapılmıştır. Ancak Elektrik Piyasası mevzuatı gereği, fiyat artışından önceki dönemleri kapsayan tüketimlerin yeni fiyatlarla düzenlenmesi söz konusu olmayıp, faturalar ilk ve son okuma tarihleri arasında geçerli olan elektrik fiyatlarının ortalaması üzerinden düzenlenmektedir" açıklaması yaptı.
Kaynak:SamsunKentHaber.com.tr

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum

Gökhan55

27 Ağustos 2021 Cuma 17:40

Haram olsun aldığınız paralar Allahsızlar

Sibel55

27 Ağustos 2021 Cuma 15:05

Allah belanızı versin. Haram zıkkım olsun

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Meral Akşener'e yüksek gelen elektrik faturası şikayeti! Bu kadar soyulma olur mu

Meral Akşener'e yüksek gelen elektrik faturası şikayeti! Bu kadar soyulma olur mu