30 Kasım 2020 Pazartesi

SAMSUNLULARIN 4 TL'DEN YİYECEĞİ RAMAZAN PİDESİNİ EKREM İMAMOĞLU İSTANBUL'DA 1 TL YAPTI

Samsunluların 4 TL'den yiyeceği Ramazan pidesini Ekrem İmamoğlu İstanbul'da 1 TL yaptı

Samsunlular 2019 Ramazan ayında Türkiye'nin en pahalı Ramazan pidesini yiyecek. Samsun'da bu yıl Ramazan pidesi 4 ile 5 TL arasında halka satılacak, İstanbul'da ise Ekrem İmamoğlu Ramazan pidesi fiyatını 1 TL yaptı.

05 Mayıs 2019 Pazar 01:42 GÜNCEL

Samsun'da sade Ramazan pidesi 4 TL'den, yumurtalı Ramazan pidesi ise Esnaf Odalar Birliği tarafından alınan karar ile 5 TL'den satılacak. Belirlenen fiyatlar ile 2019 Ramazan ayında Türkiye'nin en pahalı Ramazan pidesi Samsun'da olacak, zira İstanbul'da Ekrem İmamoğlu Ramazan pidesi fiyatını 1 TL yaptı.


Samsun'da geçtiğimiz Ramazan ayında sade pide 2, yumurtalı pide ise 2.5 TL'den satılırken, 2019 Ramazan ayında ise Samsun Esnaf Odalar Birliği aldığı karar ile pidenin gramajını yükselterek satış fiyatlarını da arttırdı. 

Samsun'da Halk Ekmek Fabrikası'da 300 gram Ramazan pidesini 3 TL'den satacağını açıklarken, Samsunlular bu Ramazan ayında pideye gelen zamlı tarifeye tepki gösterse de fiyatlarda herhangi bir indirime gidilmedi. Samsun'da bazı fırıncılar ise ramazan pidesi gramajının arttırılmasını istemediklerin ancak esnaf odasının ısrarla gramajı arttırarak Ramazan pidesi fiyatlarını yükselttiğini söylerken, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Ramazan ayı boyunca 300 gramlık Ramazan pidesinin fiyatını İstanbullulara 1 TL'den satılacağını duyurdu.

İstanbulluların bu yıl Ramazan pidesini zamsız alacağını açıklayan Ekrem İmamoğlu, sosyal medya sayfasından yaptığı açıklamada, "İstanbullular bu yıl belediye iştirakimiz Halk Ekmek’ten Ramazan pidesini zamsız alacak. 300 gr Ramazan pidesi büfelerimizden 1 TL’ye halkımıza sunulacaktır" dedi.


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Canik Belediye Başkanı Sandıkçı yanında koruma olmadan esnafları ziyaret etti

Samsun'da Canik Belediye Başkanı Sandıkçı yanında koruma olmadan esnafları ziyaret etti