19 Eylül 2020 Cumartesi

SAMSUNSPOR SEVDALISI MEHMET SOYKAN ANISINA ÜNİ-SAM ÜYELERİ KÜTÜPHANE KURDU

Samsunspor sevdalısı Mehmet Soykan anısına Üni-Sam üyeleri kütüphane kurdu

Samsun'da üniversiteli Samsunspor üyeleri, kalp krizi sonucu hayatını kaybeden Samsunspor sevdalısı Mehmet Soykan'ın anısına doğduğu köyde bulunan Dikbıyık İlkokuluna kütüphane kurdu.

31 Mart 2019 Pazar 14:45 GÜNCEL

Samsun'da halı sahada futbol oynarken kalp krizi sonucu hayatını kaybeden Samsunspor sevdalısı Mehmet Soykan'ın ismi Dikbıyık İlkokulunda kurulan kütüphaneye verildi.


Üniversiteli Samsunpor taraftar grubu Üni-Sam 55 tarafından Kütüphaneler Haftası sebebiyle rahmetli Mehmet Soykan anısına köyü olan Dikbıyık'ta Dikbıyık İlkokulunda kütüphane kurdu.



Üni-Sam Genel Sorumlusu Ceyhun Donbay, Mehmet Soykan anısına yapılan kütüphane ile ilgili yaptığı açıklamada "Mehmet ağabeyin Samsunspor'a olan aşkı ve sevdası tartışılamaz. Bizler onların yaptıklarını hep örnek alarak Samsunsporluluk bilincine eriştik. Rahmetli Teoman Taş, Şirin Ana, Engin İren isimleri de Samsunspor tribünleri için özel isimlerdir. Onlarında adını unutturmayıp, ara ara gündeme getireceğiz. Bugün kurduğumuz bu kütüphane ile şuan bütün bir ilkokul Mehmet Soykan adını biliyor. Her kitap aldıklarında onun adını nüksedecekler. Büyüdüklerinde ise bu ismi anımsayacaklar. Ayrıca o çocukların kitap ihtiyacını karşılayan Samsunsporlu abileri ve ablaları olduğunu bilecekler. Samsunsporluluk bilincilincinede erişecekler. ÜniSam bu tarz organizasyonları Samsun'da değil yaklaşık 45 ilde hayata geçirdi. Tek derdimiz Samsunspor. Bu çukurdan kurtulup güzel günlere böyle gideceğiz."dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz oyunu Bismillah diyerek kullandı

Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz oyunu Bismillah diyerek kullandı