27 Haziran 2019 Perşembe

SAMSUNSPOR'A KAĞIT TOPLAYARAK 500 TL BAĞIŞ YAPTI, 14 YILDIR İSE ENGELLİ EŞİNE BAKIYOR

Samsunspor'a kağıt toplayarak 500 TL bağış yaptı, 14 yıldır ise engelli eşine bakıyor

Samsunspor'a sokaktan topladığı kağıtları satarak 500 TL yardım yapan Kibar Keskin'in yaşam mücadelesi duygulandırdı. Samsun'da 14 yıldır sokaklardan çöp toplayan Samsunspor taraftarı Kibar Keskin'in tek hayali ise TOKİ'den taksitle ev alabilmek..

03 Eylül 2018 Pazartesi 19:17 GÜNCEL

Samsunspor için sokaktan kağıt toplayarak kazandığı 500 TL'yi bağışlayan Kibar Keskin, 14 yıldır engelli eşinin tedavi masraflarını karşılayabilmek için sokaklardan çöp topluyor.


Samsun Valiliği'nin Samsunspor için başlattığı yardım kampanyasına, sokaktan kağıt toplayarak kazandığı 500 TL'yi bağışlayarak Samsunluların gönlünde taht kuran Kibar Keskin'in hayat hikayesi duygulandırdı.

Samsunspor taraftarı olan Kibar Keskin, yaptığı yardım ile Samsun Valisi Osman Kaymak'ın da takdirini kazanarak, Samsunspor için başlatılan kampanyanın sembol ismi olarak adlandırılmıştı. Halen sokaklarda çöp ve kağıt toplayarak geçimini sürdüren Kibar Keskin, bugün bambaşka bir haberle gündeme geldi. Görme engelli ve şeker hastası olan eşinin tedavi masraflarını karşılayabilmek için 14 yıldır sokaklardan kağıt topladığını anlatan Kibar Keskin, yine büyük bir fedakarlık hikayesi ile karşımıza geldi.

Evli ve iki çocuk babası olan Kibar Keskin, eşinin tedavisi ve evinin masraflarını karşılayabilmek için sokaklarda çöp topladığını anlatırken, haber55'ten Oğuz Aksu'ya yaptığı açıklamada, "Benim eşim yüzde 89 engelli. Böbreklerinin ikisi çalışmıyor. Bana 1.5 ay sonrası için gün verdiler. İlaç almaya gittiğimde ben 50 TL alıyorlar. Ben bu 50 TL'yi bazen 10 günde kazanıyorum. İki torunum var onlarada ben bakıyorum, okul masraflarını ben karşılıyorum.  Evde yemekleri ben yapıyorum. İki saatte bir gidip eşimin ihtiyaçlarını karşılıyorum" dedi.

Samsunspor'a yaptığı yardım ile tanınan Kibar Keskin'in ise tek bir hayali var. O da TOKİ'den düşük taksitlerle bir ev alabilimek. Bu konuda da konuşan Kibar Keskin, "Benim şuan da TOKİ'den bir ev hayalim var. Dışardan alma gücümüz olmadığı için  düşük taksitlerle bir ev alabilirsem iyi olur."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Bafra'da elinde satır bulunan şahıs ile polis arasında kovalamaca yaşandı

Samsun Bafra'da elinde satır bulunan şahıs ile polis arasında kovalamaca yaşandı