22 Ekim 2021 Cuma

SAMSUNSPOR'UN 20 OCAK KAZASI İLE İLGİLİ PROTOKOL ÜYELERİ MESAJ YAYIMLADI

Samsunspor'un 20 Ocak kazası ile ilgili protokol üyeleri mesaj yayımladı

Samsunspor'un 20 Ocak 1989 yılında geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybedenler acı olayın 31'inci yıl dönümünde anılırken protokol üyelerinden mesajlar geldi.

20 Ocak 2020 Pazartesi 13:17 GÜNCEL

Samsunspor'un 20 Ocak 1989 yılında geçirdiği trafik kazası ve bu kazada hayatını kaybedenlerle ilgili protokol üyeleri acı olayı 31'inci yıl dönümünde de yayınladıkları mesajlarla andı.


Samsun Valisi Osman Kaymak, Samsun Milletvekilleri Çiğdem Karaaslan, Yusuf Ziya Yılmaz, Bedri Yaşar, Samsun Üniversitesi Rektörü Mahmut Aydın, İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş gibi isimler 20 Ocak 1989 yılında yaşanan trafik kazasının 31'inci yıl dönümünde mesajlar yayımladı.

SAMSUN VALİSİ OSMAN KAYMAK'TAN 20 OCAK MESAJI
Samsun Valisi Osman Kaymak, Nuri Asan, Muzaffer Badalıoğlu, Mete Adanır, Asım Özkan, Zoran Tomiç'in hayatlarını kaybettiği 20 Ocak 1989 yılında yaşanan kaza ile ilgili yayınladığı mesajda, "20 Ocak 1989, Ülkemiz sporunun en acı hadiselerinden biri olarak tarihe geçen, Samsunsporumuzun, Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK armalı formasının kırmızı ve beyaz renklerine ‘siyah’ rengin de eklenmesine neden olan elim kazanın yıldönümüdür. Tarifsiz acı yaşadığımız bu olayın 31. yılında, Teknik Direktör Nuri Asan, futbolcular Muzaffer Badalıoğlu, Mete Adanır, Zoran Tomic ve otobüs şoförü Asım Özkan'ı rahmetle anıyorum. Ülkemizin, Samsunumuzun ve tüm spor camiasının yüreğinde hissettiği ve  ortak acısı haline gelmiş bu tür kazaların ülkemizde ve dünyada bir daha yaşanmamasını temenni ediyorum. Bu düşüncelerle; 31 yıl önce yüreğimizi yakan kazayla, hayatlarının baharında bize veda eden Samsunsporlu kardeşlerimi bir kez daha saygı ve rahmetle anıyorum" dedi.

 
ÇİĞDEM KARAASLAN SAMSUNSPOR MESAJI YAYIMLADI
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, 20 Ocak 1989 tarihinde Samsunspor kafilesini taşıyan otobüsün karıştığı elim trafik kazasının 31. yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Çiğdem Karaaslan 20 OCak 1989 yılında yaşanan trafik kazasının 31'inci yıl dönümünde yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi.

“20 Ocak 1989 günü Samsunspor Teknik Direktörü Nuri Asan, futbolcularımız  Muzaffer Badalıoğlu, Mete Adanır ve Zoran Tomic ile otobüs şoförü Asım Özkan’ın hayatını kaybettiği, bazı sporcularımızın yaralandığı elim trafik kazasının yıldönümünde hepimizi derinden üzen acıyı yeniden yaşıyoruz. Üzerinden geçen 31 yıla rağmen hüznünü yüreğimizde hissettiğimiz, yalnızca Samsunspor için değil Türk futbolu açısından da büyük üzüntünün yaşandığı olayda hayatını kaybeden Samsunsporun büyük değerlerini rahmetle, elim kazada yaralanmış olanları da saygıyla anıyorum. Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın müjdesini verdiği, eski Ondokuz Mayıs Stadyumu alanına yapılan Samsun Millet Bahçesi içerisinde Samsunspor'umuzun anısını yaşatacağımız, bu hatıraları gelecek nesillere devredeceğimiz bir anıt yapacağız. Vefanın sembolü olacak bu anıtı Samsun Büyükşehir Belediyemizin destekleri ile şehrimize kazandıracağız"

YUSUF ZİYA YILMAZ'DAN 20 OCAK MESAJI
AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, 20 Ocak 1989 tarihinde meydana gelen 'Kara Gün' olarak anılan Samsunspor kafilesinin geçirdiği elim trafik kazası sonucu hayatını kaybeden futbol şehitlerinin ölüm yıldönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, mesajında şu ifadelere yer verdi;

"20 Ocak 1989 tarihi yüreğimizde büyük acıların yaşandığı yıl olarak yer almıştır. 31 yıl önce Samsunspor'umuzun geçirdiği elim kaza ülkemizi, hepimizi yasa boğmuştur. Samsunspor kafilesinin Havza'da geçirdiği kazada teknik direktörümüz Nuri Asan, futbolcularımız Muzaffer Badalıoğlu, Mete Adanır, Zoran Tomiç ve takımımızı Malatya’ya götüren otobüs şoförü Asım Özkan hayatını kaybetmiştir. Acısını hala içimizde yaşadığımız bu elim kazadan sonra Samsunspor’umuz manevi olarak çok yıpranmıştır. Rabbim böyle bir acıyı bir daha yaşatmasın. Kırmızı-Beyaz takımımız renklerine bu kazadan sonra siyah eklemiş, büyük acının izleri formamız da unutulmamak üzere taşınmaya başlanmıştır. Günümüzde ise zor günlerin ardından toparlanma sürecini büyük desteklerle sürdüren Samsunspor'umuzun ligde hak ettiği yeri alması ise en büyük arzumuzdur. Bu yolda gönülden başarılarının devamını diliyorum. Hayatını kaybeden ve kalbimizde unutulmaz yeri olan futbol şehitlerimizi ise rahmetle anıyorum Kazada ölenlerden Muzaffer Badalıoğlu'nun Zonguldak'ta, Mete Adanır'ın KKTC'de, Zoran Tomiç'in de Sırbistan'daki mezarları başında her yıl anılması da tam bir vefa örneğidir. “Futbol şehitlerimize” Allah’tan rahmet diliyorum. Mevlam, bu acıyı Samsunspor'umuza ve spor camiasına bir daha yaşatmasın.Onları hep kalbimizde yaşatacağız."

BEDRİ YAŞAR'DAN 20 OCAK MESAJI
İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, deplasmana giderken 20 Ocak 1989 tarihinde elim bir trafik kazası geçiren Samsunspor kafilesi için bir mesaj yayımladı. 

Samsunspor kafilesinin 20 Ocak 1989 yılında deplasmana giderken geçirdiği elim bir trafik kazası sonucu hayatlarını kaybeden Samsunspor Teknik Direktörü Nuri Asan, Futbolcular Mete Adanır, Muzaffer Badalıoğlu, Tomiç ve Otobüs Şoförü Asım Özkan’ın acısını yüreklerinde taşıdıklarını belirten İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, "Ölümlerinin 31. yılında büyük bir saygı ve rahmetle anıyorum. Onlar hiçbir zaman unutulmadı, acıları bugün gibi yüreğimizde" dedi.

NECATTİN DEMİRTAŞ'TAN ACI OLAYLA İLGİLİ MESAJ
Samsunspor'un 20 OCak 1989 yılında geçirdiği trafik kazası ile ilgili İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş'ta bir mesaj yayımladı. Necattin Demirtaş, Samsunspor kafilesinin 31 yıl önce yaşadığı acı olay ilgili şunları dile getirdi.
"Samsunspor'un bu acısı sadece Samsunluların değil, tüm Türkiye'nin ortak acısıdır. Aradan 31 yıl geçmesine rağmen futbol şehitlerimizi unutmadık ve unutmayacağız. Samsunspor kafilesi, kulüp otobüsüyle 20 Ocak 1989'da Malatyaspor ile oynayacağı 1. Futbol Ligi müsabakasına giderken, Havza ilçesinde kafileyi taşıyan otobüs,  bir kamyonla çarpışmıştı. Samsunsporlu futbolcular Muzaffer Badalıoğlu, Mete Adanır, Zoran Tomic, teknik direktör Nuri Asan ve otobüs şoförü Asım Özkan hayatını kaybetmişti. Kazada hayatlarını kaybederek Türk spor tarihine "futbol şehitleri" olarak geçen futbolcular Muzaffer Badalıoğlu, Mete Adanır, Zoran Tomic, teknik direktör Nuri Asan ve otobüs şoförü Asım Özkan'ı bir kere daha rahmetle yâdediyorum."

SAMSUN ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ AYDIN'DA MESAJ YAYIMLADI
Samsun Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Mahmut Aydın'da 20 Ocak kazası il ilgili mesaj yayımladı. Rektör Aydın, şunları dile getirdi.
"Türk futbol tarihinin en acı günü olarak hafızalara kazınan Samsun halkını ve tüm Türkiye’yi yasa boğan, 20 Ocak 1989 tarihinin üzerinden 31 yıl geçmesine rağmen o büyük acıyı hala yüreğimizde taptaze hissetmekteyiz. Kaybettiği isimlerin anısına kırmızı ve beyaz olan renklerine siyah rengin de eklendiği kazada hayatlarını kaybeden teknik direktör Nuri Asan, futbolcular Muzaffer Badalıoğlu, Mete Adanır ve Zoran Tomiç ile otobüs şoförü Asım Özkan’ı vefatlarının 31. yıl dönümünde bir kez daha rahmetle ve minnetle anıyorum. Samsunspor camiasına, tüm Samsun’a ve futbolcuların ailelerine başsağlığı diliyorum. Bu acıyı yaşayıp hayatta olan tüm futbolcu ve teknik heyete de hayırlı ömürler diliyorum.
Ülkemizde bir daha böyle acıların yaşanmamasını temenni ediyor, Samsunspor'umuza, öncelikle 1. lig daha sonra da süper lig yolunda başarılar diliyorum."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsunspor'un 20 Ocak 1989 kazasında hayatını kaybedenler dualarla anıldı

Samsunspor'un 20 Ocak 1989 kazasında hayatını kaybedenler dualarla anıldı