23 Nisan 2019 Salı

SAMSUNSPOR'UN ATIL KALAN ESKİ 19 MAYIS STADYUMU MİLLET BAHÇESİ OLACAK

Samsunspor'un atıl kalan eski 19 Mayıs Stadyumu Millet Bahçesi olacak

Samsunspor'un Canik ilçesinde bulunan ve atıl kalan 19 Mayıs eski Stadyumunun akıbeti belli oldu. Samsunspor'un Canik ilçesinde yer alan eski stadının Millet Bahçesi olarak halkın hizmetine sunulacağı açıklandı.

25 Mayıs 2018 Cuma 13:41 GÜNCEL

Samsunspor'un uzun yıllardır maçlarını oynadığı Canik ilçesindeki eski 19 Mayıs Stadyumunun Millet Bahçesi olacağı açıklandı.


Samsun'un Tekkeköy ilçesinde Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yapılan yeni 19 Mayıs Stadyumunun ardından atıl kalan Canik ilçesinde ki stadın akıbetinin ne olacağı belli oldu. Atıl kalan Samsunspor'un eski stadının Millet Bahçesi olarak halkın kullanımına sunulacağı bildirildi.

Samsunspor'un yeni stadyumunun 2017 yılında faaliyete geçmesinin ardından atıl duruma düşen ve TOKİ'ye tapusu ile devredilen 102 bin 799 metrekare alan içindeki stadyumun çevresinde, 2 suni çim sahası, güreş salonu, Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürlüğü ve prefabrik ofisleri bulunuyor. Stadyum ile hemen yanında bulunan 34 bin 533 metrekarelik alan "Millet Bahçesi" olarak vatandaşların hizmetine sunulacak.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Erdoğan seçim beyannamesini açıkladı Samsun'a üç müjde verdi

Erdoğan seçim beyannamesini açıkladı Samsun'a üç müjde verdi