20 Mayıs 2019 Pazartesi

SAMSUN'U KOKUYA BOĞAN GEMİDE BİR ANGUS DENİZE ATLAYARAK FİRAR ETTİ

Samsun'u kokuya boğan gemide bir Angus denize atlayarak firar etti

Samsun'a kokuya boğan Angus yüklü gemide bulunan bir büyük baş hayvan, tahliye edilirken kaçarak denize atladı. Samsun'da hayvan yüklü gemiden firar eden Angus'u denizde Sahil Güvenlik ekipleri yakalandı.

22 Temmuz 2018 Pazar 17:05 GÜNCEL

Samsun'u yaydığı pis kokuya mahkum eden Angus yüklü gemiden tahliye sırasında firar eden bir adet büyükbaş hayvan atladığı denizde görevliler tarafından yakalandıktan sonra kesilerek karaya çıkartıldı.


Samsun'da 20 bin büyükbaş havyan yüklü gemiden firar eden bir Angus zabıta ve Sahil Güvenlik ekiplerini alarma geçirdi. Uruguay'dan ithal edilerek gemiyle Samsun Limanı'na getirilen anguslardan biri, Panama bandıralı gemiden tahliye sırasında kaçarak denize atladı. Görevliler, denize atlayan angusu, suda kestikten sonra karaya çıkardı.

Uruguay'dan, bir şirket tarafından getirilen 20 bin angus cinsi büyükbaş hayvanın bulunduğu gemi hayvanların tahliyesi için Samsun Limanı'nda bekletilirken, anguslardan biri gemiden indirildiği sırada kaçtı. 

Samsun Liman içinde ve çevrede bir süre zabıta tarafından kovalanan angus, kendisini yakalamaya çalışan bir kişiyi yaraladı, çevredeki araçlara zarar verdi. Daha sonra denize atlayan angus için Sahil Güvenlik ekipleri de harekete geçti. Bottan boynuna ip bağlanan büyükbaş hayvan bottaki zabıta görevlileri tarafından kesildikten sonra kıyıya getirildi.

Kesilen hayvan Samsun Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri tarafından vinçle karaya çıkarıldı daha sonra kamyona yüklendi.

Zabıta görevlisi Hamza Keskin, gazetecilere yaptığı açıklamada, "Hayvanın limandaki gemiden atladığını gördük. 158 ve polise haber verdik. Hayvan denizde çok açıldı. Biz de hayvanı bağlayıp kıyıya getirdik. Hayvan mundar olmasın diye kesmemiz gerekiyordu biz de kestik." dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da KPSS sınavı için yanlış okula giden adaylar sinir krizi geçirdi

Samsun'da KPSS sınavı için yanlış okula giden adaylar sinir krizi geçirdi